wtorek, 26 czerwiec 2012 12:42

Beverly Donofrio i chłopaki jej życia

Film „Chłopaki mojego życia”, został oparty na autobiografii pisarki Beverly Donorfio. Piętnastoletnia Beverly (w tej roli Drew Barrymore), marząca o ogromnej karierze, staje przed nie lada wyzwaniem. Dziewczyna zachodzi w ciążę, rzuca szkołę i wychodzi za ojca swojego dziecka. Czy nastolatka poradzi sobie z nieuchronnym zderzeniem z dorosłą, brutalną rzeczywistością? Emisja „Chłopaków mojego życia” na antenie Zone Europa 30 czerwca (sobota) o godz. 20:00.
Jest rok 1965 w małym mieście Wallingford w stanie Connecticut. To tutaj mieszka wraz z rodzicami piętnastoletnia Beverly. Pewnego dnia nastolatka odkrywa, że jest w ciąży z chłopakiem, którego prawie nie zna. Ojciec Beverly jest nieustępliwy. Każe dziewczynie urodzić dziecko oraz porzucić szkołę, aby mogła zająć się potomkiem. Ma również wyjść za mąż za ojca dziecka. Beverly nie śmie sprzeciwić się woli ojca. Życie staje się trudne, ale dziewczyna jest nie tylko inteligentna, lecz i zdeterminowana. Marzy o karierze pisarki i wyrwaniu się z prowincjonalnego miasta. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt całkowitej nieodpowiedzialności jej młodego męża. Niedługo potem pojawiają się również narkotyki. Beverly musi zdecydować, co dalej. Czy pisarskie plany mają szansę na realizację?

Film Penny Marshall został oparty na autobiografii pisarki Beverly Donorfio. Opisuje 20 lat z jej życia, naznaczonego sukcesami i porażkami, dramatycznymi wydarzeniami i momentami radości oraz szczęścia. Twórcy posługując się formułą melodramatu szczęśliwie uniknęli mielizn często widocznych w hollywoodzkich produkcjach. Postacie są pogłębione charakterologicznie, a wielowymiarowość bohaterów idzie w parze z wiarygodną fabułą. Obserwujemy zmianę mentalności i obyczajowości społeczeństwa amerykańskiego na przestrzeni lat. Humor znakomicie łączy się z wątkami dramatycznymi, a film przez cały czas nie traci odpowiedniego nerwu (montaż). Świetnie w głównych rolach wypadli Drew Barrymore jako Beverly oraz Steve Zahn jako Ray – jej mąż. Film został uhonorowany Nagroda Złotego Łabędzia na festiwalu we francuskim Cabourgu oraz dostał wyróżnienie Prism Award.

Chłopaki mojego życia (Riding in Cars with Boys)
Komediodramat, USA, 2001, 126 min.

Reżyseria: Penny Marshall
Obsada: Drew Barrymore, Steve Zahn, Adam Garcia, Brittany Murphy, James Woods, Lorraine Bracco, Rosie Perez, Sara Gilbert, Peter Facinelli, Mika Boorem, Celine Marget, Vincent Pastore, Maryann Urbano, Alissa Dean, Jessica Leshnower
Emisje: 30.06. (sobota) o godz. 20:00

© 2013-2020 by SN2.EU