czwartek, 05 kwiecień 2012 19:48

Spielberg znowu walczy z kosmitami

Premiera jednej z największych telewizyjnych produkcji science fiction - „Wrogiego nieba” (ang. „Falling Skies”) na kanale SciFi Universal w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 21:00. W USA premierowy odcinek zgromadził 5.9 miliona widzów. Z jakim przyjęciem serial spotka się w Polsce? W jednej z głównych ról znany z „Ostrego Dyżuru” Noah Wyle!
„Wrogie niebo” to produkcja z gatunku science fiction, za którą odpowiada naczelny ekspert Hollywood od wielkobudżetowych mega produkcji - Steven Spielberg. W tym serialu powraca do tematów, którymi swego czasu w „E.T.”, oczarował miliony widzów na całym świecie – dzieci i kosmitów. Tym razem jednak obcy nie przybywają na nasza planetę, by się z nami zaprzyjaźnić. Oni przybywają, by nas unicestwić.

Świat pogrążony jest w chaosie. Po starciu z istotami z innej planety ocaleli nieliczni. Ci, którym udało się przetrwać, jednoczą się, by wspólnie stawić czoła tajemniczym najeźdźcom z kosmosu. Pochodzenie i cele okupujących Ziemię obcych są nieznane. Wiadomo, że są nieprzeciętnie inteligentni. W walce z Ziemianami stosują zaawansowaną technologię, dzięki której ich przewaga nad ludźmi jest ogromna. Wiadomo, że dzielą się na dwie grupy: tych, co poruszają się na pajęczych nogach (skitters) i tych, którzy są podobni do maszyn (mechs). Nie wiadomo, jakie są ich plany wobec naszej planety.

Bohaterowie serialu to zwykli ludzie, którzy z dnia na dzień musieli zostać wojownikami. Niegdyś byli pełnoprawnymi mieszkańcami Ziemi, obecnie są okupowaną i walczącą mniejszością. Aby pokonać wroga, muszą się zjednoczyć. Na czele jednej z grup 2nd Massachusetts staje profesor historii wojskowości Tom Mason (w tej roli znany z „Ostrego Dyżuru” Noah Wyle). Mason stracił żonę podczas jednej z pierwszych inwazji, a jego syn Ben został uprowadzony przez obcych. Tom, wykorzystując swoją wiedzę z dziedziny wojskowości, będzie starał się przewidzieć kolejne ataki obcych i odnaleźć więzionego syna.

Oprócz Noaha Wyle’a w serialu będzie można zobaczyć także Moon Bloodgood, która wcieli się w rolę pediatry Anne Glass. Towarzyszyć im będzie Will Patton, który zagrał głównodowodzącego „ziemskiego ruchu oporu”.

Projekt „Wrogie niebo” jest autorskim pomysłem Roberta Rodata (scenarzysty „Szeregowca Ryana”) i Stevena Spielberga. Reżyserią serialu zajął się Carl Franklin.

Premiera serialu „Wrogie niebo” w niedzielę 22 kwietnia, o godz. 21:00 (dwa odcinki).
Tylko na kanale Sci Fi Universal!
Wyświetlony 826 razy
© 2013-2019 by SN2.EU