sobota, lipiec 20, 2024
środa, 03 wrzesień 2014 17:40

Premiera drugiego sezonu serialu "Rectify" już 9 października

Serial "Rectify na kanale  Sundance Channel Serial "Rectify na kanale Sundance Channel

Sundance Channel ogłosił dzisiaj, że ekskluzywna premiera drugiego sezonu cieszącego się uznaniem krytyków serialu Rectify odbędzie się 9 października o godz. 22:00. Pierwszy sezon serialu Rectify pokazuje jeden tydzień z życia Daniela Holdena (Aden Young), który został zwolniony z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok w celi śmierci i po wyjściu na wolność zetknął się ze światem, który stał się dla niego zupełnie obcy

. Dziewiętnaście lat wcześniej Daniel został skazany na karę śmierci za gwałt i zamordowanie swojej nastoletniej dziewczyny, Hanny Dean. Dzięki nowym dowodom w postaci wyników badań DNA oraz wysiłkom jego siostry i prawnika wyrok sądu został unieważniony i Daniel wrócił do domu matki w małym miasteczku o nazwie Paulie w stanie Georgia. Próbując odbudować swoje życie, poszukiwał swojego miejsca w podzielonej wyrokiem sądu społeczności, a także w swojej własnej odmienionej rodzinie.

W drugim sezonie serialu Daniel próbuje wziąć życie we własne ręce, podejmuje ważne decyzje i snuje plany na przyszłość. Poszukując sensu życia w niebezpiecznym i nieprzewidywalnym świecie, mężczyzna wywiera wpływ na otaczających go ludzi. Nie wszyscy są przekonani co do jego niewinności, a jego wolność wcale nie jest taka pewna. Odwiedzane miejsca i twarze spotykane w miasteczku Paulie przypominają Danielowi o przeszłości. Bohater serialu wie, że jeśli chce odnaleźć spokój, musi stawić czoła przeszłości i zaakceptować to, co się wydarzyło tamtej nocy, gdy Hanna została zamordowana . W drugim sezonie Daniel postanawia, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zostawić przeszłość za sobą, niezależnie od ceny, jaką przyjdzie mu za to zapłacić.

W rolach głównych w serialu Rectify obok Adena Younga (Elita zabójców, Drzewo) w roli Daniela Holdena występują: Abigail Spencer (Mad Men, Oz:Wielki i Potężny, Ognista miłość) w roli Amanthy Holden, młodszej siostry Daniela Holdena, która jest przekonana, że Daniel jest niewinny i poświęca całe swoje dorosłe życie na doprowadzenie do jego zwolnienia; J. Smith-Cameron (Czysta krew, Margaret), wcielająca się w postać Janet Talbot, kochającej matki Daniela, która przez dziewiętnaście lat mierzyła się z perspektywą zbliżającej się śmierci syna i dawno pogodziła się z jego utratą, porzucając wszelkie nadzieje na jego zwolnienie; Luke Kirby (Take this Waltz, Slings and Arrows) w roli Jona Sterna, prawnika Daniela, pracującego dla organizacji zajmującej się oczyszczaniem z zarzutów niesłusznie skazanych osób; Clayne Crawford (Szkoła uczuć), wcielający się w postać Teda Talbota, Juniora, przyrodniego brata Daniela, którego ten nigdy przedtem nie spotkał; Adelaide Clemens (Wielki Gatsby, Koniec defilady) w roli Tawney Talbot, dobrodusznej żony Teda; Bruce McKinnon (Gangster, Niesłusznie skazany), który wciela się w postać ojczyma Daniela, Teda Talbota Seniora oraz Jake Austin Walker (Opiekun), który gra drugiego przyrodniego brata Daniela, Jareda.

Drugi sezon serialu Rectify spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyków. The Boston Globe napisał, że serial jest utrzymany w tym samym hipnotyzującym tonie co pierwszy sezon, a Variety opisało serial jako nieustannie zniewalający. Entertainment Weekly określił go, jako absorbującą medytację nad złożonością odkupienia winy, a TV Guide napisał, że jest to jeden z najbardziej zniewalających i dojmujących seriali w historii telewizji… Niezwykle głębokie doświadczenie. The Hollywood Reporter napisał, że serial jest tak porywający i wyjątkowy jak nigdy przedtem, a The Daily Beast opisał go jako maraton emocji niepodobny do niczego innego w telewizji, namawiając widzów, aby rzucili wszystko i zaczęli oglądać „Rectify”. Produkcja trzeciego sezonu serialu rozpocznie się pod koniec tego roku.

Twórcą serialu Rectify i autorem scenariusza jest Ray McKinnon (Księgowy, Deadwood, Synowie Anarchii). Producentami wykonawczymi są Mark Johnson i Melissa Bernstein, producenci wyróżnieni nagrodami Emmy za serial Breaking Bad. Zdjęcia do serialu Rectify zostały nakręcone w miejscowości Griffin w stanie Georgia, w pobliżu Atlanty.