piątek, lipiec 19, 2024
wtorek, 08 lipiec 2014 18:09

Colin Firth, Malcolm McDowell, Vince Vaughn i Hugh Grant- oni rozbawią Was w lipcu na CBS Europa

 1. Colin Firth sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i dramatycznych. Oscara otrzymał za mistrzowską rolę w „Jak zostać królem”, ale chyba wszyscy widzowie pamiętają go również z doskonałych komedii: „Wojna domowa”, „Dziennik Bridget Jones”, czy „To właśnie miłość”.

Połączenie komediowego i dramatycznego talentu tego aktora będzie można podziwiać w cyklu Komediowe soboty na kanale CBS Europa 5 lipca o godzinie 21:00 w filmie „Pierwsze oczarowanie”.

 

2. „Pierwsze oczarowanie” to komediodramat, którego akcja rozgrywa się w Szkocji, w latach 20. XX wieku. W dużej, pięknie położonej posiadłości, mieszka dziesięcioletni Fraser (Robert Norman) wraz z liczną rodziną. Jego rodzice, Moira i Edward (Colin Firth), oraz rodzeństwonie mają czasu, by się nudzić. Pewnego dnia w posiadłości pojawia się ekscentryczny wujek Morris (Malcolm McDowell). Wraz z nim przybywa młoda urocza Francuzka Heloise (Irène Jacob), która wywoła wiele zamieszania w tym raczej spokojnym i pełnym rutyny świecie. Malcolm McDowell znany jest między innymi z filmów „Kaligula” i „Mechaniczna pomarańcza”.

3. „O Angliku, który wszedł na wzgórze, a zszedł z góry” (na CBS Europa 19 lipca o godzinie 21:00) to film o zabawnym tytule i jeszcze zabawniejszej fabule. Do małego miasteczka przybywa dwójka angielskich kartografów i byłych wojskowych: George Garrad (Ian McNeice) i młody Reginald Anson (Hugh Grant). Mężczyźni mają zmierzyć lokalną górę Ffynnon Garw - dumę mieszkańców. Na aktualizowanej mapie zostaną zaznaczone tylko góry, czyli wzniesienia powyżej 1000 stóp. Ku rozpaczy miejscowych Ffynnon Garw mierzy jedynie 984 stopy i jest... wzgórzem. Pod przewodnictwem właściciela pubu Morgana oraz wielebnego Jonesa mieszkańcy postanawiają dodać brakujące 20 stóp... Obecność Hugh Granta w napisach końcowych to gwarancja dobrego kina!

4. Vince Vaughn to aktor, który kojarzy się głównie z komediami. Produkcje takie jak: „Sztuka zrywania”, „Stażyści”, „Polowanie na druhny” pokazują, że w zabawnych rolach odnajduje się on najlepiej. Nie inaczej jest w filmie „Swingers”, w którym to Vince wciela się w rolęTrenta Walkera. Mike (Jon Favreau) jest komikiem, który próbuje zrobić karierę aktorską. Pół roku wcześniej rozstał się z dziewczyną, opuścił Nowy Jork i zamieszkał w Los Angeles. Sfrustrowanego Mike’a wspierają jego kumple: Trent (Vince Vaughn), Rob (Ron Livingston) i Sue (Patrick Van Horn). Wyciągają do nocnych klubów i na imprezy, doradzają, zachęcają do umawiania się z dziewczynami. Na film „Swingers” kanał CBS Europa zaprasza 26 lipca o godzinie 19:05