poniedziałek, 09 czerwiec 2014 16:46

Nieplanowane romanse na planie filmowym i poza nim

Frida Frida

Co się dzieje, gdy przystojny aktor i piękna aktorka całymi miesiącami odgrywają przed kamerami parę? Cóż, czasami chemia i emocje wygrywają z początkowym profesjonalizmem, a miłość na planie kończy się romansem w rzeczywistości. W czerwcu kanał CBS Europa zaprasza na filmowy cykl „Romans na sobotę”, my zaś przypomnijmy sobie filmowe role, które zakończyły się związkiem w realnym życiu!

Angelina Jolie i Brad Pitt – Najsłynniejsza para Hollywood. Kiedy poznali się na planie „Pana i pani Smith” tabloidy oszalały, a związek Brada z Jennifer Aniston został skazany na porażkę. Para, zwana żartobliwie Brangeliną, nigdy się nie pobrała, lecz są razem do dziś i wychowują gromadkę dzieci – trójkę adoptowanych oraz trójkę własnych, w tym bliźniaki. Oboje zostali uznani przez magazyn „People” za jednych z najpiękniejszych ludzi na świecie.- czy forma „jenych z najpiękniejszych jest poprawna?

Javier Bardem i Penelope Cruz czyli piękna, wręcz… filmowa historia. Javier i Penelope spotkali się po raz pierwszy jako początkujący aktorzy na planie filmu „Szynka, szynka” w 1992 r. Od razu coś zaiskrzyło, lecz Penelope chciała w tamtym czasie poświęcić się karierze i, mimo iż Bardem był pewien swego uczucia, nie związali się. Po latach spotkali się ponownie, na planie „Vicky, Christina, Barcelona”. Od tego momentu wiedzieli już, że chcą być ze sobą do końca. Marzenie aktora o małżeństwie z piękną Penelope się ziściło, pobrali się na Bahamach otoczeni jedynie przyjaciółmi i rodziną. Para ma dwójkę dzieci.

Richard Burton i Elizabeth Taylor. To jeden ze słynniejszych romansów Hollywood, wywodzący się z planu słynnej „Kleopatry” z 1963 r. Niecały rok po spotkaniu wzięli ślub i pozostali małżeństwem przez 10 lat, po czym alkoholizm Burtona doprowadził do rozstania. Richard i Elizabeth nie mogli jednak bez siebie żyć, i po roku do siebie wrócili, niestety tylko na niecały rok. Na podstawie historii ich związku powstała nawet książka biograficzna oraz film opatrzony podtytułem „Uzależnieni od siebie”.

Rachel Weisz i Daniel Craig, nawiązali romans na planie „Domu snów”. Gdy w trakcie zdjęć Rachel rozwiodła się z mężem, a Daniel zostawił narzeczoną, jasne stało się, że filmową parę łączy coś także w rzeczywistości. Już wcześniej przyjaźnili się i więź ta podczas pracy nad filmem przerodziła się w coś większego. W 2011 roku pobrali się na prywatnej ceremonii w Nowym Jorku. Para pozostaje razem do dziś i unika rozgłosu i mediów.

Natalie Portman i Benjamin Millepied. Ona była czarnym łabędziem, on głównym choreografem. Związek nie przeniósł się więc z ekranu do życia lecz zaczął się na planie. Aktorka unika rozgłosu i ceni prywatność. Wiadomo jedynie, że para pobrała się w 2011 roku i wychowuje synka.

Humphrey Bogart i Lauren Bacall połączył słynny i nieco skandaliczny romans, który rozpoczął się na planie „Mieć i nie mieć”. Bogart miał wtedy 43 lata, trzy nieudane małżeństwa za sobą i był ikoną męskości. Bacall miała zaledwie 19 lat i była ucieleśnieniem niewinności. Z powodu dużej różnicy wieku, nie dawano im wielkich szans. Mimo to w 1945 roku pobrali się, a ich związek okazał się bardzo udany Pozostali razem aż do śmierci Bogarta w 1957 r.

Johnny Depp i Amber Heard współpracowali na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem”. Ich romans wywołał ogromny skandal i doprowadził do rozpadu trwającego 14 lat związku Deppa i Vanessy Paradis. Sprawa wciąż jest aktualna, a tabloidy i portale plotkarskie szaleją, dostarczając co raz to nowych sensacji na ten temat: o zaręczynach, o zerwaniu zaręczyn, o wspólnych wakacjach Johnny’ego z byłą żoną. Czy Johnny i Amber pójdą w ślad Bogarta i Bacall? Czas pokaże…

Na pełne miłości historie z czerwcowym cyklem „Romans na sobotę”, zaprasza kanał CBS Europa, zawsze o 21:00:

• 7 czerwca 2014: „Dirty Dancing 2”
• 14 czerwca 2014: „Igraszki Losu”
• 21 czerwca 2014: „Gra o miłość”
• 28 czerwca 2014: „Frida”

Wyświetlony 1936 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU