czwartek, 25 październik 2012 22:08

Renée Zellweger walczy o wolność

Młoda kobieta, Sonia (Renée Zellweger), pod wpływem rodzinnych nacisków wychodzi za Mendela Horowitza – ortodoksyjnego Żyda chasydzkiego, utalentowanego badacza Tory i nauczyciela. Początkowo Sonii wydaje się, że uda się jej wpasować w żydowską wspólnotę żyjącą według surowych reguł. Problemy dnia codziennego nawarstwiają się i nawet narodziny syna pokażą, jak wiele dzieli małżonków. Film „Jubilerka” już w niedzielę 28 października o godzinie 22.10 na kanale Zone Europa.

Po pewnym czasie od ślubu okazuje się że Mendel i jego żona mają całkowicie odmienne zdanie, co do roli kobiety w małżeństwie. Sonia znajduje odskocznię od codzienności, gdy zaczyna pracować jako ekspertka do spraw jubilerstwa.

Podczas poszukiwań nietypowej biżuterii bohaterka trafia na egzotycznego artystę Ramona Garcię, który swoje prace traktuje jako hobby. Niestety, pewnego dnia Sonia traci właściwie wszystko. Zostaje wykluczona ze wspólnoty, mąż nie chce jej widzieć, a co najgorsze, zostaje pozbawiona kontaktu z synem. Sonia będzie musiała przedefiniować swoje życie, potrzeby i plany. Podporządkowana bożym nakazom egzystencja okazuje się dla bohaterki pułapką, jej wewnętrzne pragnienie niezależności, godności, a także samostanowienia rośnie z każdą sekundą. Wyobcowanie i samotność doprowadzają Sonię do dramatycznych, lecz koniecznych decyzji.

Twórcom filmu udało się stworzyć przejmujący, pogłębiony psychologicznie obraz kobiety, która stopniowo wyzwala się z sytuacji coraz większego ograniczenia wolności i życiowej przestrzeni. Gwiazdą film jest niewątpliwie Renée Zellweger jako Sonia, której oszczędność w doborze środków wyrazu nadaje postaci psychologicznej wiarygodności.

Reżyseria:     Boaz Yakin
Obsada:     Renée Zellweger, Christopher Eccleston, Julianna Margulies, Allen Payne, Glenn Fitzgerald, Kim Hunter, John Randolph, Kathleen Chalfant, Peter Jacobson, Edie Falco, Timothy Jerome, Phyllis Newman, Joyce Reehling, Shelton Dane, Jackie Ryan

Wyświetlony 636 razy
© 2013-2020 by SN2.EU