sobota, czerwiec 22, 2024
środa, 21 grudzień 2011 14:07

Benospokój - na spokojny dzień!

Ślub, zmiana pracy, a może spotkanie po latach? To niewątpliwie wielkie wydarzenia, ale… mimo iż myślimy o nich tak pozytywnie, należą do czołówki najbardziej stresujących sytuacji życiowych! Również i na co dzień - „bez okazji” – powodów do zdenerwowania jest wystarczająco wiele. Tych negatywnych uczuć nie da się uniknąć, możemy jednak zminimalizować ich skutki i nauczyć się je kontrolować.
Benospokój to nowy suplement diety, który łagodzi napięcie psychiczne, sprzyja uspokojeniu i utrzymaniu dobrego samopoczucia, wpływając tym samym na minimalizację odczuwanego w ciągu dnia zdenerwowania.

Pojęcie stresu, dziś niezwykle popularne, zostało odkryte przypadkowo, w trakcie poszukiwań nowego hormonu. Wprowadził je młody niemiecki naukowiec, lekarz i endokrynolog - Hans Selye. Według niego, stres to odpowiedź organizmu na każdą zmianę w środowisku, do której trzeba się przystosować niezależnie od tego, czy ma ona charakter pozytywny czy negatywny. Tak więc nawet z pozoru radosne wydarzenia, takie jak np. pojawienie się dziecka w rodzinie, mogą wywołać nieprzyjemne napięcie psychiczne.

Organizm, chcąc sprostać zwiększonym wymaganiom, mobilizuje swoje siły. Dlatego też krótkotrwałe oddziaływanie czynników stresujących powinno zadziałać dopingująco. Jednak, gdy sytuacja taka przedłuża się, może prowadzić do ogólnego wyczerpania, spadku odporności, a także pogorszenia stanu zdrowia – w szczególności kondycji układu krwionośnego oraz nerwowego.

Funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie oznacza ciągłe zmaganie się z coraz większym napięciem, co sprzyja nieustannemu rozdrażnieniu i irytacji. Niestety, całkowite wyeliminowanie czynników stresujących z codziennego życia nie jest możliwe. Należy zatem szukać odpowiednich sposobów radzenia sobie z nimi. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Na początek warto wsłuchać się we własny organizm i nauczyć się odpowiednio oddychać. Prawidłowy oddech – wykorzystujący całą powierzchnię płuc, powolny i regularny, dotleniający wszystkie komórki ciała – może pomóc w utrzymaniu stanu uspokojenia i zrelaksowania. Często zapominamy też, że możliwości oswojenia stresu podpowiada sama natura. Rozwiązaniem mogą być składniki roślinne, od dawna wykorzystywane w ziołolecznictwie dla zminimalizowania napięcia psychicznego.

Benospokój to nowy suplement diety wpływający na złagodzenie stanu napięcia psychicznego, stresu i rozdrażnienia w ciągu dnia, a także pomagający zachować dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne. Zawiera dwie substancje sprzyjające uspokojeniu, relaksacji
i rozluźnieniu - L-teaninę oraz wyciąg z melisy lekarskiej (Melissa officinalis).


L-teanina - aminokwas naturalnego pochodzenia, występuje głównie w zielonej herbacie. Pobudza emisję fal alfa w mózgu, wywołując stan głębokiego relaksu przy jednoczesnym zachowaniu czujności umysłowej. Przyczynia się do uwolnienia od stresu i umożliwia odprężenie, nie powodując otępienia.

Melisa lekarska (Melissa officinalis) - roślina mająca cenne zastosowanie w ziołolecznictwie. Wspomaga optymalne uczucie zrelaksowania oraz uspokojenia, a także zmniejsza napięcie psychiczne i podnosi na duchu. Dodatkowo, przeciwdziała dolegliwościom fizycznym związanym z nerwowością – problemy ze skupieniem uwagi, uczucie ściśniętego żołądka.


Składniki zawarte w nowym preparacie Benospokój:
- zmniejszają napięcie psychiczne,
- sprzyjają uspokojeniu i odprężeniu,
- przyczyniają się do uwolnienia od stresu,
- korzystnie wpływają na dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne,
- pomagają zredukować uczucie przemęczenia, rozdrażnienia i irytacji,
- wspomagają uczucie zrelaksowania oraz uspokojenia,
- nie uzależniają,
- nie powodują otępienia umysłowego (po zastosowaniu preparatu można prowadzić samochód).

Każda tabletka zawiera:
- Melisa lekarska (Melissa officinalis) – 1500, 00 mg (odpowiada 75,00 mg ekstraktu 20:1);
- L-teanina – 100,00 mg.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie.

Opakowanie: 20 tabletek

Cena: ok. 18 zł


Ciekawostki:

Hans Selye (1907-1982), mimo iż posiadał ekspercką wiedzę na temat stresu, sam nie był od niego wolny – 10-krotnie nominowano go do Nagrody Nobla, jednak ostatecznie ani razu nie przyznano mu statuetki!

O pochodzeniu melisy lekarskiej wspominają mity greckie. Według mitologii Melisa była jedną z nimf, która tak intensywnie i uporczywie próbowała obdarzyć Zeusa swoją miłością, że ten, straciwszy cierpliwość, zamienił ją w pszczołę. Gdy zmarła, jej pszczele ciało zamieniło się w intensywnie pachnącą roślinę, wabiącą swym zapachem inne pszczoły.