piątek, maj 24, 2024
wtorek, 24 marzec 2020 16:58

Maski antysmogowe - nie daj się zarazić!

Maski antysmogowe Maski antysmogowe

Maski antysmogowe powinny ograniczać wdychanie zanieczyszczonego powietrza i redukować przepływ szkodliwych cząsteczek do płuc.

Mogą chronić nie tylko układ oddechowy, ale również układ sercowo-naczyniowy. Różne parametry produktów umożliwiają wybór maski dopasowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Na co zwrócić uwagę wybierając maski antysmogowe?

Czym są maski antysmogowe?

Maski antysmogowe to inaczej maski przeciwpyłowe służące do ochrony przed kontaktem z zanieczyszczonym powietrzem. Indywidualne środki ochronne tego typu wykorzystywane są zazwyczaj w okresie wzmożonego występowania smogu oraz w warunkach nadmiernego pylenia.

Celem maski jest ograniczenie wdychania zanieczyszczonego powietrza, które może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka. Nagromadzone w płucach cząsteczki pyłu i związków chemicznych mogą przyczyniać się do powstawania problemów z układem oddechowym, chorób serca i płuc oraz astmy i kaszlu.

Maski antysmogowe swoje działanie zawdzięczają zastosowaniu specjalnych filtrów, które zatrzymują zanieczyszczenia z powietrza. Można je kupić w aptece, sklepach budowlanych i sklepach z artykułami BHP. Szeroki wybór masek antysmogowych oferuje między innymi internetowy sklep Oddech to Życie, który dba o komfort klientów udostępniając w sprzedaży jedynie produkty zgodne z aktualnymi wymaganiami techniczno-prawnymi.

Jak wybierać maski antysmogowe?

Skuteczność maski antysmogowej uzależniona jest od wielu czynników związanych przede wszystkim z jej dopasowaniem do użytkownika. Wszelkie wątpliwości związane z zakupem konkretnego modelu maski warto skonsultować ze sprzedawcą – sklep Oddech to Życie umożliwia kontakt mailowy lub telefoniczny.

Kluczowa jest konstrukcja maski i wykorzystanych filtrów, która powinna posiadać system odprowadzania pozwalający na swobodne usuwanie nagromadzonej wilgoci i dwutlenku węgla.

Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie maski – literą NR oznaczane są maski antysmogowe jednorazowego użytku, których nie należy nosić dłużej niż osiem godzin. Litera R opisuje maskę wielokrotnego użytku, natomiast D – maskę chroniącą przed pyłem dolomitowym pojawiającym się podczas pracy w zapylonym pomieszczeniu, na przykład w trakcie remontu.

Maski antysmogowe powinny posiadać odpowiedni wymienny filtr, który będzie skutecznie zatrzymywał wskazane frakcje pyłu. Efektywność działania potwierdzają certyfikaty i testy dotyczące wykorzystanych filtrów i materiału, z jakiego wykonano maskę. Filtry stosowane w maskach antysmogowych dzielą się na trzy klasy – FFP1, FFP2 oraz FFP3, gdzie cyfra 3 wskazuje na najwyższą klasę ochrony filtra.

Maska antysmogowa musi ściśle przylegać do twarzy użytkownika. Rozmiar i kształt maski powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, dlatego warto zwrócić uwagę na produkty z możliwością dopasowania do kształtu twarzy.

Czy warto nosić maski antysmogowe?

Maska antysmogowa może mieć pozytywne i negatywne dla zdrowia skutki, dlatego jej wykorzystanie jest indywidualną decyzją użytkownika. Trzeba pamiętać o tym, że osoby mające problemy z układem oddychania i układem krążenia oraz dzieci powinny skonsultować możliwość stosowania masek ze specjalistą.

Warto nosić jedynie takie maski antysmogowe, które redukują przepływ zanieczyszczeń do organizmu. Sklep Oddech to Życie dba o najwyższą jakość produktów, dlatego maski będące w ofercie sklepu nie utrudniają oddychania i skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci oraz dwutlenku węgla.

Media