poniedziałek, 28 maj 2018 19:38

Jak wygląda profilaktyka zatruć podczas wyjazdu za granicę?

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób na wakacje wybierze się za granicę. Niestety zmiana klimatu i diety może spowodować nieprzyjemne dolegliwości. Co zrobić by ich uniknąć i jak poradzić sobie, gdy zatrucie pokarmowe mimo wszystko przeszkodzi nam w letnich planach?

Od czego zacząć?

Na początek dobrze jest przygotować swój organizm na zmiany. Przed podróżą i w jej trakcie starajmy się jeść lekkostrawne posiłki. Podobnie zaraz po przybyciu na miejsce. W żadnym wypadku nie objadajmy się lokalnymi potrawami po przyjeździe. Pamiętajmy także o higienie. Myjmy ręce tak często, jak będzie to możliwe oraz używajmy żeli antybakteryjnych, szczególnie przed jedzeniem. Pijmy również dużo wody, koniecznie tej butelkowanej. Lepiej unikać wody z kranu, ponieważ może ona zawierać bakterie powodujące biegunkę i inne dolegliwości. Owoce i warzywa starajmy się myć i obierać ze skórki. Podczas wycieczki często chcemy także spróbować kuchni danego kraju, oczywiście jest to całkowicie normalne, ale powinniśmy unikać przydrożnych sprzedawców. Lepiej udać się w sprawdzone miejsca.

Mimo środków ostrożności

Niekiedy zdarzają się sytuacje, że pomimo przestrzegania wszystkich zasad zatrucie pojawia się także u nas. Jeśli mamy szczęście potrwa do trzech dni, gdy jest silniejsze koniecznie powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Zatrucie pokarmowe najczęściej wiąże się z biegunką, a co za tym idzie znacznym odwodnieniem i utratą minerałów. W takim przypadku najlepiej wykorzystać preparaty, które pomogą nam w uzupełnieniu niezbędnych składników. Przed podróżą warto wyposażyć się na przykład w Travel Biotic, który znajdziemy na stronie biowitalni.pl. Preparat ten pomaga w procesie trawiennym. Ważne jest również to, co jemy podczas zatrucia. Starajmy się by nasza dieta nie zawierała ciężkich, tłustych pokarmów a raczej lekkie przekąski.

Zatrucie pokarmowe może popsuć każde wakacje. Wystrzegajmy się przed nim dbając o higienę i jedząc posiłki ze sprawdzonych źródeł. W momencie, gdy dojdzie do zatrucia odpocznijmy nieco od wakacyjnych wojaży i skupmy się na regeneracji organizmu.

 

Wyświetlony 247 razy
© 2013-2019 by SN2.EU