wtorek, listopad 28, 2023
czwartek, 19 kwiecień 2018 17:58

Acerola – pełna witaminy C

Coraz częściej słychać o aceroli czyli wiśni z Barbados, cennej roślinie, stanowiącej cenne źródło witaminy C. W 100. gramach jej owoców znajduje się od 1,4 do 2,5 grama kwasu askorbinowego. To naprawdę imponujący wynik, choć częściej osiągany jest ten niższy próg zawartości witaminy C.

 

Tak czy inaczej acerola jest rośliną, z którą warto się bliżej zapoznać, ponieważ bogata jest także w inne wartościowe dla organizmu substancje. Dzięki ich obecności polepsza się wchłanianie oraz metabolizm witamin, wzrasta odporność organizmu, natomiast zmniejsza się uczucie zmęczenia i stresu. Zażywanie aceroli zapewnia także prawidłowe funkcjonowanie skóry, naczyń krwionośnych, zębów i kości. Suplementacja wiśnią z Barbados pomoże Ci też ochronić się przed infekcjami w okresie szczególnego zagrożenia zachorowaniem.

Acerola zawiera dużo substancji antyoksydacyjnych, chroniących organizm przed wolnymi rodnikami. Antocyjany wykazują także działanie pozytywne na układ sercowo-naczyniowy, przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Natomiast występujący w roślinie beta-karoten zapobiega chorobom serca i wzmacnia wzrok.

Czy wiesz, że jedna tabletka aceroli może zapewnić zapotrzebowanie dzienne na witaminę C? Tak właśnie jest, jeśli preparat ma odpowiedni skład. Wiele osób wybiera także sok na bazie tego owocu, który powinien być przyjmowany po 2. łyżeczki dziennie.

Acerolę możesz też zażywać w formie proszku, po 5. gram dziennie, wsypując go do koktajli, deserów czy napojów. Ostatnio popularne stały się także tabletki do ssania z wyciągiem z aceroli. Należy przyjmować w tym przypadku po jednej tabletce przed posiłkiem.

Niektóre preparaty stanowią połączenie aceroli z innymi składnikami, np. błonnikiem, miodem czy rutyną. Wybierz dla siebie odpowiednią formę aceroli i ciesz się dobrymi skutkami jej przyjmowania. Trzeba jednak uważać, aby nie przedawkować witaminy C, ponieważ ona nie magazynuje się w organizmie i nie można jej gromadzić „na zapas”.