wtorek, 14 czerwiec 2016 10:37

Poradnia urologiczna na problemy pęcherza

Poradnia urologiczna, to jeden z gabinetów lekarskich, który wzbudza nasze największe obawy. Szczególnie panowie obawiają się wizyty u urologa, a przecież dbanie o zdrowie pęcherza i całego układu moczowego i rozrodczego jest bardzo ważne dla komfortu i bezpieczeństwa naszego życia. Dlatego też poradnia urologiczna powinna być miejscem, które odwiedzane jest przez panów przynajmniej raz do roku.

Również panie w razie potrzeby powinny kontrolować stan swojego zdrowia u urologa, w szczególności przy częstych zapaleniach pęcherza mogących prowadzić do poważniejszych schorzeń. Dzięki regularnym wizytom można znacznie ograniczyć wystąpienie poważnych chorób, a w razie ich wykrycia można bardzo szybko rozpocząć leczenie.

Poradnia urologiczna to miejsce, w którym można wykonać podstawowe i bardziej zaawansowane badania diagnostyczne. Dla przykładu w poradni urologicznej możemy wykonać następujące badania:

- usg układu moczowego;

- urografia;

- biopsja prostaty;

- cystoskopia pęcherza, i wiele innych.

Dobra poradnia urologiczna powinna oferować również szereg zabiegów leczniczych, które nie wymagają leczenia szpitalnego. Przykładem może być tutaj między innymi laserowe kruszenie kamieni pęcherza i moczowodów. Niektóre poradnie oferują także bardziej zaawansowane zabiegi i badania takie jak na przykład:

- biopsja prostaty;

- termoterapia gruczolaka prostaty;

- leczenie gruczolaka prostaty przy użyciu endoskopu;

- zabiegi związane z leczeniem stulejki i krótkiego wędzidełka;

- zabiegi związane z leczeniem nietrzymania moczu u kobiet;

- leczenie zaburzeń wzwodu oraz impotencji.

Poradnia urologiczna to także miejsce, w którym można uzyskać porady dotyczące nie tylko leczenia, ale także profilaktyki i higienicznego trybu życia. Jest to bardzo ważne, gdyż odpowiednia higiena i zdrowy tryb życia mogą w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia różnego rodzaju chorób układu płciowo-moczowego. Ważna jest odpowiednia dieta i ograniczenie używek, w tym palenia papierosów. Może się wydawać, że palenie nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem pęcherza, jednak w papierosach zawarte są szkodliwe substancje mogące mieć wpływ również na zdrowie intymne. Dlatego warto z każdym problemem czy wątpliwością przyjść do specjalisty.

 

Poradnia urologiczna Poznań adammichalski.pl

Wyświetlony 1805 razy
© 2013-2019 by SN2.EU