czwartek, 02 luty 2012 14:05

Smartfon mobilnym urządzeniem do przyjmowania płatności bezgotówkowych

VeriFone – globalny lider w dziedzinie bezpiecznych płatności bezgotówkowych, przedstawia innowacyjne rozwiązanie, stworzone  z myślą o mobilnych płatnościach: PAYware Mobile Enterprise. To urządzenie pozwala zamienić iPhone’a®, iPoda Touch® lub iPada®  w terminal umożliwiający przyjmowanie bezpiecznych płatności elektronicznych.
Rozwiązanie PAYware Mobile Enterprise zostało docenione podczas ostatnich targów CARTES & IDentification w Paryżu, gdzie zdobyło główną nagrodę w konkursie SESAMES 2011 w kategorii  „e-Transactions”.

PAYware Mobile Enterprise to rozwiązanie dla branży bezpiecznych płatności bezgotówkowych. Dzięki niemu smartfony, tablety i palmtopy mogą stać się w pełni funkcjonalnymi, mobilnymi kasami. Urządzenie obsługuje wszystkie formy płatności elektronicznych i bezproblemowo integruje się z systemami sprzedażowymi już istniejącymi
w sklepach.

Mobilne kasy sklepowe zyskują na popularności zarówno  w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Jednym  z powodów tego zjawiska jest pojawiająca się dzięki nim możliwość obsłużenia klienta nie tylko przy stacjonarnej kasie, ale praktycznie w dowolnym punkcie sklepu. Dzięki temu kolejki do kas są krótsze, a otwieranie nowych, mobilnych kas na terenie całego sklepu pozwala obsłużyć większą liczbę klientów w okresach wzmożonego ruchu, np. podczas świąt czy wyprzedaży. Mobilne kasy pozwalają na „przyniesienie” kasy do klienta, dzięki czemu personel sklepu może pomóc Klientowi  w wyborze produktu, doradzić oraz sprzedać produkt  i zainkasować należność poza kasą stacjonarną.

PAYware Mobile Enterprise zawiera m.in. skaner kodów kreskowych, umożliwiający zarówno skanowanie produktów, jak również papierowych oraz elektronicznych kuponów rabatowych. Urządzenie jest wyposażone w system szyfrowania danych VeriShield Total Protect, który zapewnia bezpieczeństwo danych posiadacza karty płatniczej.

Obecnie urządzenie PAYware Mobile Enterprise jest używane przez handlowców w Stanach Zjednoczonych oraz w kilku krajach europejskich. Na polski rynek trafi w bieżącym roku. W Polsce urządzenie najprawdopodobniej znajdzie zastosowanie w pierwszej kolejności u dużych detalistów oraz u sprzedawców, którzy w punktach sprzedaży kładą nacisk na innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Urządzenie ma także zastosowanie w branżach wymagających mobilności, np. w sezonowych punktach sprzedaży, w usługach czy w transporcie publicznym.

„Zastosowanie smartfonów i tabletów w handlu gwałtownie rośnie, a rozwiązanie PAYware Mobile Enterprise jest kluczowym elementem w strategii mobilnego handlu każdego sprzedawcy. Chcemy zaoferować to rozwiązanie klientom
w Polsce jako bezpieczny sposób na wykorzystanie potęgi mobilnych rozwiązań w świecie handlu i płatności. – powiedział Adam Biedrzycki, wiceprezes VeriFone Central Europe.

Urządzenie PAYware Mobile Enterprise, oraz oferowane przez VeriFone usługi pomagające zarządzać tym systemem, znalazły już zastosowanie biznesowe u jednego z naszych najbliższych sąsiadów. Zarząd nowych, austriackich linii kolejowych - Westbahn Management GmbH, wybrał PAYware Mobile Enterprise jako rozwiązanie do sprzedaży i kasowania biletów w pociągach. Wszyscy pracownicy Westbahn, obsługujący pasażerów wewnątrz pociągów, są wyposażeni w urządzenia PAYware Mobile Enterprise. Mogą za ich pomocą bezpiecznie przyjmować należności za bilety opłacane bezgotówkowo, jak również kasować bilety zakupione przez pasażerów on-line, poprzez skanowanie ich kodów kreskowych.

Innowacyjność rozwiązania PAYware Mobile Enterprise została także nagrodzona podczas paryskich targów CARTES & IDentification w listopadzie 2011 roku. Targi CARTES & IDentification to jedno z najważniejszych, międzynarodowych wydarzeń organizowanych dla firm
z branż bezpieczeństwa cyfrowego, inteligentnych technologii oraz płatności elektronicznych i zbliżeniowych. Nieodłączną częścią imprezy jest wręczenie nagród SESAMES, będących prestiżowym wyróżnieniem dla najlepszych innowacji technologicznych
w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego oraz inteligentnych technologii. Konkurs SESAMES jest światowym wyznacznikiem jakości w przemyśle płatniczym.
W roku 2011 nagroda SESAMES w kategorii e-Transactions trafiła do firmy VeriFone w uznaniu dla jej innowacyjnego rozwiązania PAYware Mobile Enterprise.


Więcej informacji: www.verifone.pl.

Wyświetlony 702 razy
© 2013-2019 by SN2.EU