czwartek, 15 wrzesień 2011 16:20

Podążaj własnym szlakiem ze Sportivą+

Amatorzy aktywnego wypoczynku w terenie chętnie korzystają z nowych rozwiązań technologicznych, które zapewniają im bezpieczeństwo oraz optymalizują wysiłek fizyczny. Z myślą o nich firma Rikaline wprowadziła na rynek urządzenie TWO NAV Sportiva+ będące połączeniem funkcjonalnej nawigacji oraz trenera osobistego.
Sportiva+ jest niewielkim, ważącym zaledwie 124 g, odbiornikiem GPS, który pełni jednocześnie funkcję nawigacji turystycznej oraz samochodowej. Niezależnie od tego, czy poruszamy się pieszo, rowerem czy samochodem urządzenie jest w stanie bezbłędnie wskazać nam drogę do obranego celu.

Skuteczność w każdych warunkach
Odbiornik wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 3 cali, który umożliwia bardzo prostą obsługę, zapewniając przy tym doskonałą widoczności nawet w intensywnym oświetleniu. Rejestruje ponad 60 różnych parametrów, takich jak: szybkość, odległość czy położenie. Wbudowany kompas elektroniczny oraz wysokościomierz barometryczny pozwalają precyzyjnie określać kierunek i wysokość.

Sportiva+ współpracuje z każdym typem map: wektorowymi, topograficznymi czy satelitarnymi.  Standardowo działa w oparciu o oprogramowanie CompeGPS. Informacje wyświetlane są na trzech pulpitach, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Odbiornik zasilany jest wymienną litowo-jonową baterią o pojemności 1050 mA/h, co sprawia może on nieprzerwanie pracować nawet przez 8 godzin. Całość zamknięta jest w niezwykle wytrzymałej, a przy tym wodoodpornej obudowie, dzięki czemu lokalizator doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Stworzony do sportu
Producent wyposażył urządzenie w technologię łączności bezprzewodowej ANT+, pozwalającą m.in. bez zakłóceń odbierać informacje dotyczące funkcji życiowych rejestrowanych za pomocą niewielkich czujników umieszczanych na klatce piersiowej. Lokalizator odczytuje w ten sposób precyzyjne dane dotyczące pulsu czy rytmu bicia serca, a następnie udziela wskazówek, w jaki sposób zoptymalizować wysiłek fizyczny. Sportiva+ współpracuje z czujnikami dowolnej marki, co nie uzależnia użytkownika od konkretnego producenta.

Specyfikacja

Wymiary:

58 x 105 x 23 mm

Waga:

124 g (z baterią)

Ekran:

dotykowy, przekątna 3", rozdzielczość 240x400 pikseli, kolorowy obraz

Wejścia:

Mini USB 2.0, czytnik kart Micro SD, SDHC (do 32GB)

Procesor:

taktowanie 400 mhz

Pamięć:

2GB wewnętrznej pamięci flash

Chipset:

Chipset GPS SirfIII

Wodoodporność:

IPX6

Bateria:

1050 mA/h Li-ion


Wyświetlony 994 razy
© 2013-2020 by SN2.EU