środa, 21 sierpień 2019 16:50

Gięcie blach CNC ‒ co warto wiedzieć?

Gięcie blach Gięcie blach

Gięcie CNC to bardzo często wykorzystywana metoda plastycznej obróbki metali.

Specjalistyczne, sterowane komputerowo maszyny sprawiają, że obróbka przebiega sprawnie i jest bardzo precyzyjna. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Obróbka blach - co to? 

Gięcie blachy CNC to proces polegający na trwałym odkształcaniu blachy pod wpływem momentu zgniatającego. Proces gięcia nie narusza spójności materiału. 

CNC jest skrótem od Computerized Numercial Control, co tłumaczymy jako Komputerowe Sterowanie Urządzeń Numerycznych. 

Wyróżnić możemy trzy etapy obróbki CNC: 

  • projektowanie komputerowe 
  • przetwarzanie przygotowanego projektu na kod sterowania maszyny
  • realizacja projektu

Gięcie blachy na prasach krawędziowych

Proces gięcia blach CNC przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnych, sterowanych komputerowo pras. Za pomocą prasy krawędziowej można przeprowadzić prostowanie, zwijanie, profilowanie oraz wyginanie blachy bez naruszenia jej struktury. Prasy wyposażone są też w pomiar kąta gięcia, dzięki czemu zachowana zostaje  powtarzalność kąta. 

Materiał, który chcemy poddać obróbce  umieszczany jest na stole roboczym, elementy gniotące stanowią stemple i matryce, gięcie zawsze odbywa się w kierunku od zewnątrz do środka. 

Gięcie z wykorzystaniem pras krawędziowych sprawdza się zarówno w przypadku cienkich, jak i grubych blach. 

Gięcie korkowe  

Gięcie korkowe, nazywane również gięciem postępowym, wykorzystywane jest między innymi  w przypadku stożków oraz rur o małej średnicy. Gięcie korkowe zdefiniować możemy jako walcowanie blach na prasach krawędziowych. 

Obróbka CNC blach ‒ zalety  

Gięcie blach metodą CNC ma wiele zalet, są to: 

  • Dokładność i powtarzalność nawet skomplikowanych i niewielkich detali
  • Sprawna realizacja nawet dużych zamówień 
  • Doskonała wydajność
  • Ekonomia 

Gięcie blach - oferta Bear Met 

Usługi gięcia blach świadczy firma Bear Met. Firma dysponuje specjalistycznymi prasami krawędziowymi i innymi urządzeniami, które umożliwiają gięcie stali oraz aluminium. Zespół tworzący firmę może natomiast pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą. 

Bear Met to gwarancja usług najwyższej jakości, atrakcyjnych cen i sprawnej realizacji zarówno niewielkich, jak i bardzo dużych zamówień. 

Choć siedziba firmy mieści się   w Lubonia koło Poznania, Bear Met działa na terenie całej Polski, między innymi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Łodzi. 

Warto podkreślić, że omawiana firma oprócz gięcia blach świadczy takie usługi, jak: frezowanie CNC, toczenie CNC, cięcie laserem.

Podsumowanie

Gięcie CNC blach to gwarancję sprawnej realizacji i uzyskania szeregu powtarzalnych elementów. Ważne jednak, aby takie place zlecić prawdziwym specjalistom. Wszystkim zainteresowanym polecamy firmę Bear Met. 

© 2013-2020 by SN2.EU