wtorek, 05 marzec 2019 13:30

Multiroom – jak podłączyć usługę?

Masz w domu więcej niż jeden telewizor? To bardzo praktyczne rozwiązanie! Zwłaszcza gdy wielu domowników ma niekoniecznie zbieżne gusta czy potrzeby.

Wiadomo przecież, że dzieci nie powinny oglądać brutalnych, pełnych przemocy filmów, albo horrorów, po których nie będą mogły zasnąć. A ty niekoniecznie chcesz wciąż oglądać ich bajki albo kino familijne. Można ten problem łatwo rozwiązać właśnie poprzez zakup drugiego odbiornika. Jeśli jednak masz telewizję cyfrową, potrzebny będzie także multiroom. Jak podłączyć go i cieszyć się wolnym dostępem do różnych materiałów równolegle?

Multiroom – jak podłączyć go do zwykłej instalacji?

W standardowych instalacjach kablowych do mieszkań doprowadzony jest kabel antenowy, który podpięty został do głównego dekodera. Trzeba na nim założyć rozgałęźnik. Uwaga: jeśli od dostawcy macie także Internet, jeden rozgałęźnik na kablu głównym już będzie. To w niczym nie przeszkadza, należy kolejny rozgałęźnik podłączyć do miejsca, w którym znajduje się kabel prowadzący do dekodera telewizyjnego.

Mamy więc założony rozgałęźnik na kabel główny, czyli w efekcie otrzymujemy dwa kable z sygnałem telewizyjnym. Teraz jeden musimy podpiąć do głównego dekodera – tak jak było to wcześniej. Drugi kabel podłączamy do dekodera dodatkowego.

Multiroom – jak podłączyć go do instalacji światłowodowej?

Infrastruktura światłowodowa to doskonałe rozwiązanie techniczne zapewniające szybki i stabilny transfer. Wymaga jednak nieco innego sprzętu – zwykle są to dwa rozwiązania. Pierwsze to modem światłowodowy – łączy się on za pośrednictwem kabla antenowego z dekoderem głównym. Podobnie jak w poprzednim przypadku, należy założyć rozgałęźnik na kablu prowadzącym od modemu światłowodowego do głównego dekodera, a następnie jeden kabel zostawić podłączony do dekodera głównego, a drugi podpiąć do dekodera dodatkowego.

W drugim typie instalacji modem światłowodowy połączony jest z dekoderem za pośrednictwem kabla ethernetowego. W takim przypadku nie potrzebujemy rozgałęźnika: modem ma więcej gniazd i potrzebujemy tylko dodatkowego kabla ethernetowego, który wepniemy w sąsiednie gniazdo z jednej, a w dodatkowy dekoder z drugiej strony.

Jeśli nadal nie wiesz, jak podłączyć multiroom, możesz poprosić o usługę montażu u operatora. To prosta i szybka czynność.

© 2013-2020 by SN2.EU