środa, grudzień 06, 2023
piątek, 03 styczeń 2014 17:03

Smartphone GamePad i aplikacja Mobile Console – nowy wymiar rozrywki mobilnej

 

Samsung zaprezentował kontroler Smartphone GamePad i aplikację Mobile Console – rozwiązania stworzone z myślą o lepszym dostosowaniu popularnej serii urządzeń GALAXY do potrzeb graczy. Smartphone GamePad powstał w odpowiedzi na błyskawiczny rozwój globalnego rynku gier mobilnych i zapewnia konsumentom możliwość grania w komfortowych warunkach, w dowolnym miejscu i czasie.

 

Kontroler Smartphone GamePad przekształca smartfon bądź tablet GALAXY w przenośną bądź stacjonarną konsolę do gier. Łatwa do przenoszenia i wytrzymała stalowa konstrukcja o wysokiej jakości pozwala podpiąć pad do urządzeń o rozmiarach od 4 do 6,3 cala, umożliwiając granie w dowolnym miejscu. Użytkownicy mogą też podłączyć swoje urządzenie GALAXY do telewizora za pomocą kabla HDMI albo AllShare Screen Mirroring.

GamePad został zoptymalizowany pod kątem używania z urządzeniami GALAXY opartymi na systemie Android 4.3 (Galaxy Note 3, S4, Note II i S III), z którymi łączy się za pomocą NFC i umożliwia szybszy dostęp do gier za pośrednictwem przycisku „PLAY”. Jednakże można go również łatwo podłączyć do smartfonów i tabletów za pośrednictwem interfejsu Bluetooth.

Po dotknięciu przycisku „PLAY” użytkownicy otrzymują dostęp do aplikacji Mobile Console, czyli zintegrowanej platformy uruchamiania gier, która pozwala użytkownikom GamePada wygodnie przeglądać i kupować gry wykorzystujące nowy kontroler. Użytkownicy mogą zaoszczędzić, kupując w atrakcyjnych cenach gry o jakości identycznej, co gry konsolowe, unikając jednak konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. Mobile Console umożliwia dostęp do gier najróżniejszych gatunków, od tradycyjnych gier wyścigowych, jak Need for SpeedTM Most Wanted (EA) i Asphalt8: Airborne (Gameloft), poprzez strzelanki, jak Modern Combat 4: Zero Hour (Gameloft), gry sportowe, jak Virtua TennisTM (SEGA), aż po gry akcji, jak Prince of Persia: The Shadow and the Flame (Ubisoft). Aplikację Mobile Console można pobrać za pośrednictwem Samsung Apps albo klikając przycisk „PLAY” na GamePadzie. W dniu premiery będzie w niej dostępne 35 gier, a z nadejściem nowego roku tych tytułów pojawi się znacznie więcej.

GamePad można obecnie kupić na wybranych rynkach europejskich, a w nadchodzących tygodniach stanie się dostępny w kolejnych regionach. Dostępność uzależniona będzie od rynku.

Sugerowana cena urządzenia: 249 PLN

Specyfikacja techniczna kontrolera Samsung Smartphone GamePad

Kompatybilność

System Android 4.1 lub nowszy (kontroler zoptymalizowany pod kątem urządzeń Samsung z systemem Android 4.3 lub nowszym)

Łączność

Bluetooth® v3.0, NFC (urządzenia z systemem Android 4.3 lub nowszym) 3.0 klasa 2, HID

Przyciski

- D-Pad (8-kierunkowy)
- 2 gałki analogowe
- 4 przyciski akcji i 2 spusty
- Przyciski Select i Start
- Przycisk PLAY (działa wyłącznie na urządzeniach z Androidem 4.3 lub nowszym)

Wymiary

137,78 x 86,47 x 31,80mm, 195g

Bateria

160mA wielokrotnego ładowania

Kolor

Czarny