piątek, 13 wrzesień 2013 09:29

Kingston Digital wprowadza na rynek urządzenie MobileLite Wireless

Firma Kingston Digital Europe Co LLP, filia Kingston Technology Company Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci, ogłosiła wprowadzenie na rynek wielofunkcyjnego urządzenia MobileLite Wireless, następcy innowacyjnego Wi-Drive®. Nowy czytnik został wzbogacony o możliwość wysyłania filmów, muzyki, zdjęć i dokumentów bezpośrednio z pamięci USB czy kart microSD (przez dołączony adapter), SD/SDHC/SDXC. MobileLite Wireless może również służyć jako awaryjna ładowarka do telefonu.

 Kingston MobileLite Wireless jest dedykowany użytkownikom prowadzącym aktywny tryb życia. Urządzenie oferuje dostęp do najważniejszych danych za rozsądną cenę. Aby oglądać filmy, szybko przeglądać i udostępniać pliki bezprzewodowo na urządzeniach mobilnych, należy podłączyć dowolną pamięć USB lub kartę pamięci do odpowiedniego portu w urządzeniu. Czytnik SD/SDHC/SDXC umożliwia natychmiastowe udostępnianie zdjęć przyjaciołom i rodzinie, wystarczy wyjąć kartę z aparatu i podłączyć ją bezpośrednio do Wireless MobileLite. Dodatkowo dołączony adapter pozwala na dzielenie się danymi z kart microSD, które są stosowane w wielu telefonach komórkowych i tabletach.    

MobileLite Wireless posiada akumulator, który zapewni do pięciu godzin ciągłej pracy jako bezprzewodowy czytnik, bezproblemowo towarzysząc użytkownikom podczas długich wycieczek. MobileLite Wireless z powodzeniem może służyć również jako awaryjna ładowarka dla innych urządzeń, przedłużając  ich czas działania. Dzięki portowi USB pozwoli ładować większość telefonów komórkowych.

MobileLite Wireless umożliwia streaming i udostępnianie danych maksymalnie trzem użytkownikom jednocześnie. Podobnie jak Wi-Drive, nowe urządzenie umożliwia jednoczesne połączenia zarówno do urządzenia jak i do zewnętrznej sieci Wi-Fi, pozwalając jednocześnie przeglądać strony internetowe i przesyłać dane zgromadzone na podłączonych do niego nośnikach. Aplikacja MobileLite Wireless jest już dostępna na urządzenia Apple, a wkrótce będą mogli ją pobrać również użytkownicy systemu Android i posiadacze czytnika AMAZON Kindle Fire. Przygotowywane są również wersje dla Windows Phone OS, Windows PC i Mac.

„Kiedy wprowadziliśmy na rynek Wi-Drive, naszym klientom bardzo spodobał się pomysł przechowywania i udostępniania treści z urządzeń bezprzewodowych, ale chcieli oni dodatkowe gniazda do podłączenia przedmiotów codziennego użytku, takich jak pamięci USB czy karty. Podczas całego procesu, słuchaliśmy ich głosów," powiedział Craig Tilmont, wireless products business manager, Kingston. "MobileLite Wireless jest bardzo łatwy w użyciu, ale dla pewności stworzyliśmy filmy, a nawet prosty przewodnik pierwszego użycia aplikacji. Jedną z rzeczy, o której ludzie często zapominają jest fakt, że Kingston oferuje bezpłatną pomoc techniczną. Jesteśmy po to, aby w razie potrzeby pomóc użytkownikom skonfigurować i uruchomić urządzenie. Myślę, że osoby, które zaczną korzystać z produktu, będą polecać go swoim znajomym. ".

Urządzenie dostępne jest już w sklepach: Morele.Net, KOMPUTRONIK. Wideo prezentacja Wireless MobileLite dostępna jest tutaj. Użytkownikom Wireless MobileLite przysługuje roczna gwarancja, darmowe wsparcie techniczne poparte legendarną niezawodnością Kingston. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź http://www.kingston.com/pl/. Wszystkie filmy instruktażowe, pokazujące jak łatwy w użyciu jest Wireless MobileLite, można znaleźć na stronie produktu.

Kingston świętuje 25 lat w branży pamięci. Firma, założona 17 października 1987 roku, jest obecnie największym niezależnym producentem pamięci RAM na świecie. Materiał wideo z obchodów 25-lecia, jak również więcej informacji na temat historii firmy, można znaleźć tutaj.

Swoje 10-lecie obchodziła również specjalna linia pamięci przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników - HyperX. Pierwszy wysokowydajny moduł HyperX został zaprezentowany w listopadzie 2002 roku.

 Kingston MobileLite Wireless Cechy i specyfikacja:

Kingston MobileLite Wireless Cechy i specyfikacja:

 • Akceptowana pamięć masowa: USB i SD ― odczyt SD, SDHC, SDXC i microSD (przez dołączony adapter)
 • Wymiary: 124.8mm x 59.9mm x 16.65mm
 • Waga: 98g
 • Interfejs sieci bezprzewodowej: Wi-Fi 802.11g/n z zabezpieczeniami sieci bezprzewodowej (WPA2)
 • Akumulator: do pięciu godzin pracy ciągłej
 • Akumulator: wbudowany litowo-polimerowy 1800mAh 3.7v
 • Pamięć lokalna1: bezprzewodowe przesyłanie plików między aplikacją MobileLite Wireless i urządzeniem MobileLite Wireless
 • Obsługa funkcji Camera Roll1: umożliwia użytkownikom przenoszenie zdjęć z urządzenia przenośnego na urządzenie MobileLite Wireless w celu zwolnienia  pamięci w urządzeniu mobilnym
 • Kabel: dołączony kabel typu: USB - micro-USB
 • Temperatura pracy: od 0°C do 40°C
 • Temperatura przechowywania: od -10°C do 45°C
 • Gwarancja : 1 rok, bezpłatna pomoc techniczna
 • Możliwość zmiany nazwy urządzenia(SSID): Lista priorytetów sieci Wi-Fi z możliwością wyboru przez użytkownika, kiedy dostępnych jest wiele nazw APN i kluczy
 • Obsługa plików2: MobileLite Wireless może przechowywać pliki dowolnego typu. Funkcje odtwarzania i wyświetlania są zależne od tego, jakie pliki są obsługiwane w urządzeniu przenośnym
 • Obsługiwane podstawowe format plików2:
Wyświetlony 929 razy
© 2013-2019 by SN2.EU