wtorek, 05 marzec 2013 16:58

Nowa technologia Bayer MaterialScience w dziedzinie elektroniki użytkowej. +Video

Innowacja Bayer MaterialScience otwiera przed użytkownikami elektroniki nowy wymiar doznań zmysłowych. Wykonane z polimerów „sztuczne mięśnie” pozwalają wkroczyć w świat realistycznych odczuć dotykowych podczas gry na tabletach PC i smartfonach. Całkowicie nowe doświadczenia dźwiękowe zapewniają wyjątkowe słuchawki. Innowacyjna technologia to ViviTouch™.

Rynek gier mobilnych rozwija się bardzo szybko. Dotychczas urządzenia mobilne oferowały ograniczony zakres jednolitych sygnałów wibracyjnych, które nie zapewniały graczom zróżnicowanych wrażeń dotykowych. ViviTouch™ to praktycznie nieograniczone spektrum precyzyjnych i symultanicznych efektów, które oddziałują na zmysł dotyku. W połączeniu z dźwiękiem i obrazem sprawiają, że wrażenia z gry osiągają nowy poziom realności: przesuwanie piłki odczuwa się w odmienny sposób niż drgania silnika podczas jazdy czy bicie ludzkiego serca.

Teraz użytkownicy mogą dłużej cieszyć się ulubioną rozrywką, zanim będą zmuszeni podłączyć swoje urządzenia do ładowarki: ViviTouch™ zużywa do 70% mniej energii niż konwencjonalne systemy wibracyjne.

Nowy wymiar dźwięku
W najbliższej przyszłości na rynek wprowadzone zostaną również słuchawki wyposażone w technologię ViviTouch. Sprawią, że doświadczenia audiowizualne zyskają zupełnie nowy wymiar – ten zaś zmieni sposób, w jaki słuchamy muzyki czy odbieramy dźwięki z filmów i gier.

„Gdy słuchacze doświadczą żywego dźwięku, ich stare słuchawki staną się bezużyteczne. ViviTouch zapewnia o wiele bardziej intensywne i realistyczne doświadczenia dźwiękowe – bez zwiększania poziomu głośności w sposób, który mógłby prowadzić do uszkodzeń słuchu” – wyjaśnia Dirk Schapeler, szef zespołu zajmującego się rozwojem technologii ViviTouch™.

Efekt jest najbardziej wyraźny przy niskich, basowych częstotliwościach. Nowa technologia nie wpływa na same fale dźwiękowe – działa raczej poprzez bezpośredni kontakt ze skórą czaszki, przekazując dźwięki poprzez kości. „Efekt jest porównywalny z koncertem na żywo, podczas którego słuchacze całym ciałem odczuwają basowe wibracje – wyjaśnia Dirk Schapeler – Jedyna różnica polega na tym, że ViviTouch nie generuje ciśnienia dźwiękowego, a efekt żywego dźwięku jest mobilny. Można cieszyć się nim dosłownie wszędzie”.

Najnowsza technologia spółki Bayer MaterialScience opiera się na cienkich polimerowych powłokach, które przekształcają energię w ruch. Rozciągają się, gdy wystawi się je na działanie odpowiedniego napięcia, a następnie kurczą niczym mięśnie. Te tak zwane elektroaktywne polimery generują kontrolowane ruchy w ciągu milisekund, umożliwiając symulowanie wysoce zróżnicowanych efektów działających na zmysł dotyku.

Wyświetlony 437 razy

Media

© 2013-2019 by SN2.EU