- Wózki do bram przesuwnych - do jakich będzie dobry?
- Wózek do bramy przesuwnej - dlaczego uchylny?
Wózki do bram przesuwnych - do jakich będzie dobry?
Do bram przesuwnych wózki powinny być wybierane bardzo skrupulatnie. Najważniejsze jest to, aby charakteryzowały się podstawowymi cechami, które będą mogły zagwarantować zarówno niezawodność, jak i trwałość. Jeśli więc będziesz szukać w ofercie wózki bramowe należy przede wszystkim wziąć na tapet wytrzymałość w duecie z odpornością na warunki atmosferyczne. Dobrej jakości wózki powinny zapewniać cichą i co ważne - płynną pracę. Nie bez znaczenia pozostaje bowiem zminimalizowanie hałasu w pakiecie z zagwarantowaniem komfortu użytkowania. Zwróć uwagę na rolki nośne. Wózek musi mieć odpowiednią nośność, jak również sprostać ciężarowi danej bramy. Dochodzi do tego również wytrzymałość i łatwość w montażu. Wszystko po to, aby ułatwić proces instalacji. Istotne są także takie kwestie jak możliwość późniejszej regulacji w trakcie użytkowania. Stawiając na dobrej jakości wózek, trzeba zweryfikować to, czy jest łatwy do utrzymania w czystości. Ważna jest także gwarancja - po to, aby móc korzystać ze wsparcia posprzedażowego. To jest ważne wybierając wózki do bram przesuwnych.
Wózek do bramy przesuwnej - dlaczego uchylny?
Jeśli planujesz wymianę mechanizmu w swojej bramie przesuwnej pamiętaj o tym, że do bram wózki dostępne są w kilku wariantach. Do Twojej dyspozycji pozostają wózki jezdne klasyczne, ale coraz więcej prywatnych inwestorów i przedsiębiorców decyduje się na modele uchylne. Powód?
Wózki uchylne są zbudowane w taki sposób, aby ryzyko wykolejenia bramy było jak najmniejsze. Cechują się one wysoką stabilnością, która idzie w parze solidnym wykonaniem. Do ich produkcji wykorzystuje się wiele wytrzymałych materiałów, które gwarantują utrzymanie bramy przesuwnej na szynie. To z kolei prosta droga do niezawodności, a co za tym idzie, większego bezpieczeństwa posesji.
Nie bez znaczenia pozostaje także to, że wózki uchylne nie generują hałasu, a przy tym działają bardzo płynnie. Dzięki temu możesz cieszyć się większą wygodą użytkowania. Kolejnym plusem tego typu konstrukcji jest łatwiejszy montaż i demontaż w porównaniu do modeli klasycznych. To sprawia, że konserwacja mechanizmu również będzie przebiegać bez większych utrudnień. Zachowujesz także lepszy dostęp do jego serca, czyli silnika czy też napędu.