poniedziałek, 13 czerwiec 2022 18:07

Miłość i duma

kolekcja Wrangler Pride 2022 kolekcja Wrangler Pride 2022

Od 75 lat Wrangler niezmiennie celebruje miłość i chęć życia w zgodzie z samym sobą.

 

W ramach obchodów Miesiąca Dumy marka wprowadza kolekcję kapsułową oraz odnawia współpracę z ILGA World – światową federacją działającą na rzecz praw człowieka w społeczności LGBTQIA+.

W letniej kolekcji kapsułowej Wrangler Pride 2022 nie mogło zabraknąć kultowej tęczy – inspirującego i jednoczącego symbolu dumy i równości LGBTQIA+, który Wrangler wykorzystuje od lat 70. ubiegłego wieku.

Po raz pierwszy w kolekcji pojawi się denim. Szorty o niewykończonych brzegach przeszły metamorfozę w stylu Pride, a charakterystyczne dla Wranglera przeszycie w kształcie litery W nabrało tęczowych barw. Na białej bawełnianej koszulce pojawia się legendarny motyw konia marki Wrangler. Otacza go podnoszące na duchu przesłanie nawiązujące do tęczowej flagi zaprojektowanej przez Gilberta Bakera w 1978 r., ozdobionej napisami „miłość” (love), „uzdrowienie” (healing) i „harmonia” (harmony). Kolekcję uzupełnia czarna bawełniana bluza z kapturem z mniejszą wersją tej samej grafiki.

spodenki Wrangler Pride 2022

spodenki Wrangler Pride 2022

Obchody Pride uświetnia trwający projekt Wrangler Love Stories, w ramach którego dzielimy się autentycznymi historiami o prawdziwej miłości. Jego częścią jest fotoreportaż z udziałem aktywistów LGBTQIA+ i członków społeczności, sfotografowanych w ubraniach z kolekcji.

Bluza Wrangler Pride 2022

Bluza Wrangler Pride 2022

Aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie Miesiąca Dumy, Wrangler przekazał darowiznę na rzecz ILGA World, by wesprzeć trwającą kampanię tej organizacji na rzecz równości praw człowieka dla wszystkich.

O ILGA World

ILGA World – Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transseksualnych i Interseksualnych – jest światową federacją zrzeszającą ponad 1700 organizacji z ponad 160 krajów i terytoriów, które prowadzą kampanię na rzecz praw człowieka dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i interseksualnych. ILGA World została założona w 1978 roku i jest zarządzana przez zarząd składający się z 19 wybieralnych działaczy, którzy reprezentują interesy społeczności LGBTQIA+ na całym świecie. ILGA to prawdziwa queerowa demokracja w akcji!

WRANGLER

Korzenie marki sięgają roku 1904 w Greensboro w Północnej Karolinie, ale Wrangler narodził się w roku 1947, kiedy to po raz pierwszy zaproponował produkty stworzone specjalnie na potrzeby kowbojów i ranczerów. Ta pionierska marka denimowa jest między innymi wynalazcą denimu o splocie skośno-krzyżowym, który zrewolucjonizował branżę. Do najnowszych proekologicznych innowacji należy zaliczyć Indigood® – platformę gromadzącą wszystkie technologie związane z produkcją tkanin, które ograniczają zużycie wody o 90% w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.

© 2013-2020 by SN2.EU