piątek, 25 marzec 2022 13:16

Wrangler x The Jeans Redesign

Kolekcja Jeans Redesign Wrangler Kolekcja Jeans Redesign Wrangler

Wrangler® ogłasza wypuszczenie swojej pierwszej kolekcji denimowej w ramach projektu The Jeans Redesign. Jest to zestaw zasad mających zrewolucjonizować sposób projektowania i wytwarzania dżinsów oraz skierować branżę denimową w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Fundacja Ellen MacArthur zapoczątkowała projekt The Jeans Redesign w roku 2019. Ponad 80 specjalistów z branży wzięło sobie wtedy za cel przeanalizowanie problemów i wyzwań związanych z kultową częścią garderoby, jaką są dżinsy. Wykorzystując zasady gospodarki obiegowej, czyli eliminację odpadów produkcyjnych, stały obieg produktów i materiałów oraz regenerację przyrody, projekt The Jeans Redeisgn zachęca branżę denimową do tworzenia dżinsów, które są trwalsze, nadają się do przetworzenia i są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i źródeł odnawialnych.

Kolekcja Wrangler® Jeans Redesign obejmuje klasyczny fason Greensboro dla mężczyzn w naturalnym kolorze indygo.

Wrangler x The Jeans Redesign

Wrangler x The Jeans Redesign

W kolekcji damskiej pojawią się trzy modele: ciemnoniebieskie Wild West z prostymi nogawkami i Worldwide z szerokimi oraz jasnoniebieskie dżinsy Barrel. Uzupełnieniem kolekcji są szorty z wysokim stanem. Kolekcja Wrangler® Jeans Redesign jest wykonana ze 100% bawełny organicznej, co idealnie współgra z wyznaczonym sobie przez markę celem, by do 2025 roku bawełna ze zrównoważonych źródeł stanowiła 100% udziału w produkcji.

 

Wrangler® Jeans Redesign

Wrangler® Jeans Redesign

Zaproponowane w kolekcji modele mają naszywkę z biodegradowalnego materiału, miedziane trzonki i guziki bez chemicznego wykończenia oraz przeszycia, które zastępują metalowe nity, dzięki którym ubrania można łatwiej poddać recyklingowi.

W ramach platformy WeCare Wrangler® marka poczyniła znaczące kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, m.in. dzięki inicjatywie Indigood®, która zmniejsza zużycie wody podczas produkcji tkanin o ponad 90%. Wrangler® wyznaczył sobie również wymierne cele, do których należą m.in. 100% energii odnawialnej i użycie preferowanych substancji chemicznych do 2025 roku

Kolekcja Jeans Redesign marki Wrangler® pojawi się na rynku 21 marca. Ceny produktów zaczynają się od 100 euro.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy Wrangler® w zrównoważony rozwój można znaleźć na stronie https://eu.wrangler.com/uk-en/sustainability.html

WRANGLER®

Korzenie marki sięgają roku 1904 w Greensboro w Północnej Karolinie, ale Wrangler narodził się w roku 1947, kiedy to po raz pierwszy zaproponował produkty stworzone specjalnie na potrzeby kowbojów i ranczerów. Ta pionierska marka denimowa jest między innymi wynalazcą denimu o splocie skośno-krzyżowym, który zrewolucjonizował branżę. Wśród najnowszych proekologicznych innowacji jest technologia Indigood™, która jest szansą na zrewolucjonizowanie przemysłu denimowego.

FUNDACJA ELLEN MACARTHUR

Fundacja Ellen MacArthur jest międzynarodową organizacją charytatywną, skupiającą się ma gospodarce o obiegu zamkniętym, która stawia czoła największym wyzwaniom obecnych czasów, takim jak zmiany klimatyczne i zanikanie bioróżnorodności. Gospodarka o obiegu zamkniętym, której motorem jest design, eliminuje odpady i zanieczyszczenie środowiska, utrzymuje produkty i materiały w użyciu oraz regeneruje systemy naturalne, przynosząc korzyści dla społeczeństwa, środowiska i ekonomii.

© 2013-2020 by SN2.EU