wtorek, 12 październik 2021 19:01

Jak wybrać stylistę męskiego?

Szkoła Męskiego Stylu Szkoła Męskiego Stylu pexels

Planujesz wprowadzić zmiany w swoim sposobie ubierania? Być może nie wiesz jak znaleźć swój męski styl lub chcesz odświeżyć swój wizerunek?

Przed Tobą poszukiwania pracy lub ważne zmiany w życiu? Stylista męski pomoże w przeprowadzeniu zmian w garderobie, a także udzieli cennych porad dotyczących dalszego budowania wizerunku – jak jednak wybrać do tego właściwą osobę?

Porady stylistyczne dla mężczyzn – dlaczego warto

Zastanawiasz się czy warto inwestować w porady stylistyczne? Dla mężczyzn, którzy myślą o zmianie (lub odnalezieniu) swojego osobistego stylu współpraca ze stylistą może okazać się bardzo owocna – szczególnie gdy mowa o stroju biznesowym i formalnym. 

Profesjonalista zaznajomiony ze specyfiką świata mody podpowie jak znaleźć swój styl męski. To podstawa dla wielu osób, które nie wiedzą w jaki sposób zbudować swój wizerunek. Ubiór odgrywa niebagatelną rolę nie tylko przy zawiązywaniu nowych znajomości, ale głównie przy kontaktach z kontrahentami w środowisku biznesowym. Nie wystarczy zainwestować w garnitur – trzeba także wiedzieć: 

  • jakie kroje wybierać, 
  • na jaki materiał postawić, 
  • jak wystylizować wszystkie elementy, 
  • w jaki sposób dobrać do nich dodatki.

Stylista męski może pomóc zatem nie tylko w przebudowie garderoby, ale również w zmianie sposobu postrzegania mody. Kreowanie własnego image'u (profesjonalnego czy osobistego) może okazać się świetną okazją do wyrażenia swojej osobowości oraz podbudowania pewności siebie.

Stylista męski – jak rozpocząć współpracę z właściwą osobą

Praca stylisty polega na bliskiej współpracy z klientem: liczy się odpowiednie wyczucie gustu i preferencji klienta, odpowiednia wiedza, doświadczenie oraz dobra komunikacja między stronami. 

Ustal swoje cele

Zanim przystąpisz do poszukiwań stylisty, zastanów się nad celami, które chcesz osiągnąć. Chcesz odświeżyć swój styl czy może postawić na całkowitą metamorfozę? Znacznie ułatwi to prowadzenie dyskusji ze stylistą. Być może uda Ci się przygotować referencje na których chcesz się wzorować lub masz już jakieś pomysły. 

Taka analiza jest oczywiście istotna dla klientów indywidualnych, ale szczególnie kluczowa w przypadku obsługi większych firm i korporacji. 

Rozpocznij poszukiwania od researchu

Sprawdź ofertę różnym stylistów oraz firm specjalizujących się w doradztwie z zakresu budowania osobistego stylu. Dzięki temu łatwiej będzie określić czego oczekujesz po współpracy oraz na jaki zakres usług powinieneś się zdecydować. 

Dobrym wyznacznikiem będzie także obecność danej osoby (bądź marki) w sieci. Pozytywne opinie są zdecydowanie dobrym znakiem, a także wskazówką, że dany stylista przykłada wagę do swojej prezencji online.

Skontaktuj się z wybranymi osobami

Warto nawiązać kontakt z osobami, które wytypowaliśmy, a następnie sprawdzić z kim kontakt przychodzi nam najbardziej naturalnie. Dobry kontakt ze stylistą jest niezwykle ważny. Osoba z którą zdecydujesz się współpracować powinna być przede wszystkim profesjonalna i miła – ale równie ważne jest to, czy będziecie się rozumieć i dogadywać. Taki detal może znacząco usprawnić podejmowanie decyzji oraz objaśnianie styliście pomysłów oraz wymagań. 

Zapoznaj się z ofertą 

Wiele zależy od zakresu danej współpracy. Oczywiście, będzie ona wyglądała nieco inaczej w przypadku klientów prywatnych, a inaczej gdy stylista współpracuje z większą grupą osób lub całą firmą. Porady stylistyczne mogą obejmować m.in.:

  • pomoc w doborze stylizacji na daną okazję, 
  • profesjonalne odszycia ubrań na miarę, 

a także różnorodne usługi z zakresu: 

  • organizacji indywidualnych i grupowych sesji fotograficznych, 
  • style coachingu,
  • coolhuntingu, 
  • prowadzenia szkoleń i wykładów.

Budowanie stylu to jednoczesne praca na wielu frontach, dlatego też zdecydowanie warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego stylisty. Jednym z miejsc, w którym można poszukiwać wsparcia najlepszych stylistów jest Szkoła Męskiego Stylu. To marka specjalizująca się w budowaniu wizerunku biznesowego i formalnego firm, ale także w doradztwie skierowanym do klientów indywidualnych.

© 2013-2020 by SN2.EU