piątek, 22 styczeń 2016 14:40

Mężczyzna w kolorach na stoku

Zaczął się sezon wyjazdów w góry na śnieżne szaleństwa. Moda męska poczyniła duże kroki w tym roku, jeżeli chodzi o trendy. Modny mężczyzna na stoku nie może już nosić nudnych ciemnych ubrań. Ten sezon to dla panów otworzenie się na kolory.

Stonowane barwy idą precz

Moda apres ski bezsprzecznie łączy się beztroską i kosmopolitycznym stylem życia, które toczy się w narciarskich kurortach. Dotychczas moda dla panów na stoku kojarzona była raczej ze stonowanymi kolorami, jak granat, czerń, brąz, beż. Obecny sezon 2016 to zmiany i droga ku kolorystycznemu rozpasaniu. Nawet eleganccy gentelmani na stoku przyodziewają kurtki męskie zimowe w wyrazistych barwach.

Gra w kolory po męsku

Zupełnie nie dziwi ten trend, jeżeli chodzi o kobiety. Kolory i wyraziste grafiki w modzie męskiej zaskoczyły jednak wielu. Zazwyczaj takie kolekcje kierowane były dla młodych chłopców. Obecnie projektanci próbują pokazać, że dojrzały mężczyzna może wyglądać ze smakiem także w pomarańczowej lub limonkowej kurtce. Inaczej jednak się tu dopiera dodatki, aniżeli w kolekcjach kobiecych.

Skomponuj strój narciarski dla dojrzałego faceta

Każdy młody chłopiec może pozwolić sobie na założenie nawet różowych spodni do niebieskiej bluzy. Jednak dorośli, dojrzali faceci pragną wyglądać gustownie. Eksperyment z kolorami nie ma więc zmienić zupełnie ich stylu i zamienić w nastoletnich skate’erów skaczących na hopkach. Zachowanie umiaru i tym samym dobrego smaku to podstawa.

Dlatego dobór kolorystyki nie powinien być przypadkowy. Owszem, zachęcamy do zabawy kolorami takimi jak: pomarańczowy, jaskrawo zielony, niebieski, limonkowy, żółty, fioletowy itd. Panowie nawet w średnim wieku będą wyglądać bardzo atrakcyjnie w takich zestawieniach odcieni. Warto jednak łączyć kurtki męskie zimowe w intensywnych barwach ze stonowanym dołem. Spodnie warto dopasować kolorystycznie: na przykład fioletowe i limonkowe kurtki męskie zimowe będą dobrze się zgrywać z granatowymi spodniami, żółte kurtki z brązowymi spodniami, jaskrawo zielone z beżowymi itd.

Dzięki takim połączeniom każdy mężczyzna będzie wyglądał modnie i elegancko.

Ważne dodatki

Komponując strój narciarski warto również zadbać o pasujące dodatki, jak kask, rękawice, gogle, okulary itd. To są ważne elementy, które komponują całość naszego stroju na stoku. Jeżeli wybieramy kolorową górę, reszta może tylko lekko nawiązywać do głównego motywu kolorystycznego, ale nie musi, a wręcz nie powinna być równie mocno intensywna, gdyż może to wypaść groteskowo.

Aspekty techniczne

Oczywiście odzież na stok to nie tylko moda i kolory, lecz także, a raczej przede wszystkim aspekty techniczne odzieży. Kurtki męskie zimowe powinny spełniać wysokie kryteria techniczne, jak wodoszczelność, co najmniej 10 000 mm, oddychalność, wiatroszczelność, wentylacja, higroskopijność itd.

Wyświetlony 2071 razy
© 2013-2019 by SN2.EU