środa, grudzień 06, 2023
wtorek, 19 maj 2015 13:17

Zmieniają się zasady gry!

Futbol zmieniał się w ciągu ostatnich lat. Pozycje na boisku oraz cechy piłkarzy, które miały znaczenie kiedyś, dziś są już nieistotne. Teraz obowiązuje nowe zasady. Wszystko, co do tej pory myśleliście o futbolu, można już zapomnieć. Przyszłość jest dzisiaj i adidas jest jej częścią.

W opublikowanym dzisiaj filmie piłkarze tacy jak Leo Messi, Thomas Mueller, Luis Suarez i Oscar rozpoczynają rewolucję i ogłaszają koniec ery kultowych korków adidas. Buty Predator, f50, 11pro i Nitrocharge – te modele nie będą już produkowane.

Adidas zawsze szukał nowych rozwiązań w futbolu, współpracując z najlepszymi trenerami jak Pep Guardiola, czy Jose Mourinho. Ci dwaj szkoleniowcy zrozumieli, że futbol się zmienił – kiedyś każdy piłkarz miał na boisku przypisaną inną rolę, ale w dzisiejszym futbolu dominują dwa typy piłkarzy.

- Można ich nazwać chaos i control – uważa Guardiola. - Każdy trener potrzebuje ich obu. Oni są częścią gry. Potrzebujesz piłkarzy, którzy będą w stanie przeanalizować sytuację na boisku oraz takich, którzy potrzebują trochę więcej swobody, by móc zabłysnąć swoimi umiejętnościami. Gdy prowadzisz zespół, wtedy łączysz ze sobą te dwa sposoby gry i daje to ogromną przewagę – dodaje trener Bayernu.

Rewolucja w świecie futbolu rozpocznie się w poniedziałek 25 maja, gdy nowe korki ujrzą światło dzienne. Buty te będą odpowiadać potrzebom zmieniającego się futbolu.
Więcej informacji o nadchodzącej rewolucji można znaleźć na @adidasfootball i pod hashtagiem #BETHEDIFFERENCE na Twitterze.

Witajcie w nowym świecie adidas football. Rządzą w nim X i Ace.

Media