poniedziałek, 05 maj 2014 18:31

Hiking w sieci INTERSPORT, czyli obuwie damskie i obuwie męskie McKinley

Buty McKinley Cordova Buty McKinley Cordova

 

Piesze wędrówki od lat cieszą się zainteresowaniem fanów sportów outdoorowych. Nie wymagają dużych nakładów finansowych i są idealne dla całej rodziny. Jednak by sprawiały nam przyjemność, należy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.

To ono, a w szczególności jego podeszwy, zadecyduje nie tylko o komforcie marszu, ale przede wszystkim o naszym poczuciu bezpieczeństwa, gdy wędrujemy po zróżnicowanym podłożu. Jak je wybrać podpowiada marka McKinley, producent cenionych w całej Europie butów i odzieży turystycznej dostępnych jedynie w sieci INTERSPORT.

 

Jeśli lubimy aktywność fizyczną, kochamy kontakt z naturą, jednak nie chcemy zbytnio forsować organizmu, hiking będzie dla nas idealnym rozwiązaniem! Ta najlżejsza forma outdooru zwana w Polsce turystyką, może być uprawiana wszędzie gdzie mamy pagórkowaty teren. Co więcej - wielkie zalety hikingu to fakt, że łatwo się do niego przygotować i można go uprawiać całą rodziną. By zacząć naszą przygodę potrzebujemy jedynie wygodnych ubrań i butów. Nad wyborem tych ostatnich warto się pochylić – to od nich bowiem zależy przyjemność z naszych wędrówek. Muszą być nie tylko wygodne, ale również wytrzymale na zmiany pogody oraz wymagania zróżnicowanego terenu, po którym będziemy chodzić.

Wybieramy buty na szlak!
Sięgając w sklepie po buty do hikingu w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na twardość ich podeszwy – nie może być zbyt miękka, bo to niekorzystnie wpłynie na nasze stopy podczas dłuższego marszu. Kluczową role odgrywa ich bieżnik, to on odpowiada za przyczepność podeszwy do podłoża i zapobiega poślizgnięciom na śliskich kamieniach.
„Jeśli chcemy się przekonać czy buty będą odpowiednie do naszych wędrówek, należy odwrócić je do góry nogami i dokładnie obejrzeć bieżnik. Wybór tego właściwego przyrównać można do opony samochodu terenowego – czyli im lepiej widoczny i „agresywny” jest bieżnik tym pewniejszy będzie nasz krok na szlaku” – mówi Grzegorz Drabik, specjalista z firmy INTERSPORT.

Odpowiedzią na potrzeby wędrowców są buty z linii McKinley Cordova dostępne w salonach sieci INTRSPORT. Marka oferuje pełną gamę butów dla kobiet i mężczyzn w rozmiarach od 36 do 44. Cholewki tego modelu wykonano z połączenia naturalnej skóry z materiałem tekstylnym. Buty wyposażono w membranę Aquamax, która pozwala na odprowadzanie wilgoci z ciała przy umiarkowanym wysiłku fizycznym, równocześnie zabezpieczając stopy przed przemoczeniem.

Buty McKinley Cordova

Buty McKinley Cordova  Cena: ok. 359 zł

Coś dla najmłodszych
Marka McKinley przygotowała także kolekcję butów dla młodszych wędrowców, by już od małego mogli aktywnie spędzać czas z rodzicami. Zabierając ze sobą pociechę na szlak warto sięgnąć po buty McKinley Stowe. Model ten wykonano z siatki oraz materiału syntetycznego. Podeszwa z antypoślizgowej gumy idealnie sprawdzi się nawet na bardziej wymagających górskich wycieczkach, a wkładka wewnętrzna z lekkiej pianki zapewni właściwą amortyzację stopy młodego wędrowca.

Buty McKinley Stowe Cena: ok 99 zł

 

Wyświetlony 3851 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU