czwartek, kwiecień 18, 2024
niedziela, 18 marzec 2012 17:39

Jak zostać irlandczykiem?

Bycie Irlandczykiem to nieustanne delektowanie się przyjemnościami życia. Tullamore Dew zachęca, żeby żyć zgodnie z tą filozofią choćby przez jeden dzień w roku.Zaledwie 2200 km dzieli Warszawę od Dublina. Ten dystans samolotem pokonamy w 2 godziny, samochodem w dobę, a pieszo w 9 i pół dnia. Podczas jednego dnia w roku możemy poczuć się jak w Irlandii niezależnie od szerokości geograficznej.
Co zrobić, aby przypadający na 17 marca dzień Świętego Patryka spędzić jak rodowity Irlandczyk podpowiada whiskey Tullamore Dew.

• Odwiedź pub, w którym jeszcze nigdy nie byłeś
Liczba barów i restauracji w Irlandii jest prawie 2,5 krotnie większa w przeliczeniu na 1 mieszkańca niż Polsce. Nie znaczy to jednak, że nie masz w czym wybierać. Spośród ponad 27 000 rodzimych barów i pubów na pewno znajdziesz taki, w którym nie byłeś, a który może zostać Twoim ulubionym miejscem.
• Wypij tradycyjny „Puchar Patryka”
Mieszkańcy Zielonej Wyspy podczas Dnia Św. Patryka raczą się „Pucharem Patryka”, czyli szklaneczką irlandzkiej whiskey. Jedną z popularnych marek w Irlandii jest Tullamore Dew, którą można dostać w prawie połowie tamtejszych lokali.
• Świętuj z przyjaciółmi
Gościnność w Irlandii uchodzi za najwyższą cnotę, a "nieznajomy to przyjaciel, którego dopiero poznasz". Zaproś przyjaciół do irlandzkiego pubu i postaw im kolejkę whiskey.

• Załóż coś zielonego
W dniu Św. Patryka każdy, kto chce poczuć się jak prawdziwy Irlandczyk, powinien mieć na sobie coś zielonego. Jeśli nie masz garderoby w tym kolorze, zamów dla siebie i swoich znajomych butelkę Tullamore Dew. Jej zielona etykieta z pewnością świetnie sprawdzi się jako gadżet w obowiązkowym tego dnia kolorze.

• Wznieś toast za zdrowie wszystkich Irlandczyków
Na co dzień niewielką Irlandię zamieszkuje 4,5 miliona osób. Podczas dnia Świętego Patryka liczba Irlandczyków gwałtownie wzrasta. Do ich grona zalicza się bowiem wszystkich, którzy Irlandczykami czują się sercem - niezależnie od miejsca pochodzenia i zamieszkania. Aby poczuć się jak prawdziwy mieszkaniec Zielonej Wyspy, wznieś szklaneczkę whiskey w toaście za Boba Geldofa, Sinéad O'Connor, Vana Morrisona i kilkadziesiąt milionów Irlandczyków z całego świata.
Whiskey Tullamore Dew od wielu lat towarzyszy Irlandczykom w celebrowaniu dnia Św. Patryka. W Polsce po raz pierwszy włącza się w obchody tego święta na dużą skalę. W ramach działań w irlandzkich pubach w całym kraju przeprowadzone będą promocje komunikowane poprzez ustawione na stolikach standy z informacjami o marce i proponowanymi drinkami. W pubach pojawią się w również zielone gadżety i materiały takie jak flagi, girlandy, koszulki i czapeczki.
Dla osób, które ten wieczór spędzą w domowym zaciszu, Tullamore Dew proponuje zestawy prezentowe ze szklankami, dostępne w sklepach handlu tradycyjnego i nowoczesnego.

O irlandzkiej whiskey:

Irlandzka whiskey różni się od szkockiej między innymi liczbą destylacji – irlandzka jest trzykrotnie destylowana, a szkocka - tylko dwukrotnie. Tullamore Dew ma jeszcze jedną wyjątkową cechę - produkowana jest na bazie tajemniczej kompozycji whiskey otrzymywanych z jęczmienia słodowanego, niesłodowanego oraz pszenicy. Tej unikalnej metodzie produkcji zawdzięcza swój wyjątkowy, łagodny smak.