wtorek, 19 sierpień 2014 14:21

Przepis na Gentlemana

 Idealny drink to zbalansowana kompozycja różnych składników, których dobór zależy od wiedzy i wyobraźni, tego kto go tworzy. O tym zaś, czy wybrany mix jest już owym ideałem, w takim samym stopniu decydują: składniki, ich właściwe proporcje, okoliczności oraz grona znajomych, pośród których ten koktajl serwujemy. Podobnie jest z definicją współczesnego Gentlemana. Nie znajdziemy jednego uniwersalnego przepisu, wszystko zależy od fantazji, czasu i miejsca. Komponenty i proporcje w zależności od okazji mogą być różne.

Tym razem proponujemy przepis, którego głównymi składnikami są Kultura, Fantazja, Smak i System wartości i zasad. To one wpływają na wrażenia „smakowe”. Warto pamiętać również o oprawie, która tworzy „garnish”, technice oraz towarzystwie.

„Garnish” jest wizytówką współczesnego gentlemana. W dużej mierze od niego zależy jakie zrobimy pierwsze wrażenie. Gentleman dba o to, żeby być zawsze zadbanym oraz żeby dobrać strój stosownie do okoliczności.

 

 

Technika – wiedza zdobywana latami, poszerzanie horyzontów i nowe wyzwania - to właśnie dzięki nim gentleman buduje swoją „gentlemańskość”. Kultura, sztuka, nie jest dla niego niczym obcym, ale potrafi jednocześnie czerpać z doświadczeń życia codziennego. Kształtuje swój gust latami.
Towarzystwo – daje się pochłonąć duchowi czasu, często odwiedza więc kawiarnie, restauracje, kina, puby i kluby. Poznaje dużo nowych osób, ale potrafi równocześnie docenić towarzystwo, w którym się obraca. Tworzy je grono osób mających swoje zasady i wartości, kierujące się podobnymi normami. Szczególnym szacunkiem darzy kobiety, które niemal zawsze mogą liczyć na jego wsparcie. Pamięta również o tym, żeby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu drinka. Zawsze pije z klasą. Towarzystwo, w którym pije wyznacza zawsze jedną osobę, która nie spożywa alkoholu i odwozi resztę osób do domu.

Znajdź miejsce, w którym spotykają się prawdziwi gentlemani – profil Gentleman Jack - www.facebook.com/GentlemanJackPolska. Tam możesz znaleźć inspiracje, tak by skomponować swojego unikalnego drinka.

Wyświetlony 2353 razy
© 2013-2019 by SN2.EU