poniedziałek, lipiec 15, 2024
piątek, 28 marzec 2014 17:03

Orzeźwiające piwo Książęce Jasne Ryżowe

 

           Czym charakteryzuje się piwo na letnie miesiące? Powinno być lekkie, rześkie, orzeźwiające, ale jednocześnie wytrawne w smaku z wyczuwalnym goryczkowym finiszem. Dokładnie takie jak Książęce Jasne Ryżowe, przebój ubiegłorocznego lata.

 Doceniony zarówno przez miłośników piwa, jak i piwnych ekspertów, którzy przyznali mu liczne nagrody. W tym roku Książęce Jasne Ryżowe powraca już w marcu i ogłasza przygotowania do rozpoczęcia sezonu!

 

Książęce Jasne Ryżowe okazało się hitem ubiegłorocznego lata. Nie dość, że zaskarbiło sobie przychylność rzeszy fanów najlepszego piwa, to otrzymało również liczne nagrody.

Podczas prestiżowego konkursu International Beer Challenge letniemu wariantowi Książęcego przyznano brązowy medal w kategorii smak. Z kolei w trakcie Chmielaków Krasnostawskich, największego polskiego święta piwa, Jasne Ryżowe zdobyło trzecie miejsce w kategorii „Piwo Jasne Pełne”. Ostatecznym potwierdzeniem jego popularności było przyznanie srebrnego medalu w konsumenckim konkursie Najlepszy Produkt 2014.

Nieprzypadkowe składniki

Dlaczego Jasne Ryżowe tak doskonale sprawdziło się podczas ubiegłorocznego sezonu? To zasługa receptury oraz wykorzystanych składników. Połączenie słodu pilzneńskiego i ziaren białego ryżu prosto z Grecji nadaje Książęcemu bardzo jasną barwę. Dodatek ryżu odpowiada również za niezwykłą rześkość, dzięki której Jasne Ryżowe doskonale gasi pragnienie. Rześki zielono-cytrusowy aromat letniego wariantu Książęcego tworzy specjalna mieszanka chmieli aromatycznych.

Wytrawny charakter i goryczkowy finisz jest natomiast efektem wykorzystania chmielu goryczkowego. Kompozycja tych składników tworzy wyjątkowo orzeźwiające piwo, idealne na wiosenno-letnie dni.

Rytuał ma znaczenie

Książęce Jasne Ryżowe najlepiej pić schłodzone do temperatury 1-4°C.Przed podaniem warto schłodzić również szklankę. Może być podawane z plasterkiem cytryny, która podkreśli rześkie, owocowe nuty piwa.

Najlepiej serwować je w wysokim, rozszerzanym ku górze pokalu, który uwydatni wyjątkową jasną barwę oraz zapewni swobodne uwalnianie się bogatego aromatu.

Z Książęcym przy stole

Kolekcja Piw Premium Książęce to nie tylko doskonały smak, ale również wyjątkowe połączenia kulinarne. Jasne Ryżowe doskonale komponuje się z lekkimi potrawami z owoców morza, rybami oraz drobiem. Idealnie podkreśli też smak sałatek i potraw kuchni włoskiej – makaronów i risotto. Kulinarnych wskazówek szukaj na www.ksiazece.pl.

Książęce tworzy Kolekcję Piw Premium, składającą się z trzech ciekawych piw – Czerwonego Lagera, Ciemnego Łagodnego i Złotego Pszenicznego oraz sezonowych edycji limitowanych.

Dotychczas w ramach wariantów sezonowych konsumenci mogli sięgnąć po Korzenne Aromatyczne, Jasne Ryżowe oraz Burgundowe Trzy Słody.

 

Książęce Jasne Ryżowe można kupić w sklepach w zwrotnych butelkach 500ml w cenie ok.

Więcej informacji: www.ksiazece.pl i www.facebook.com/ksiazece

 

Media