poniedziałek, 17 marzec 2014 14:47

Legendarny amerykański drink

Od kiedy 110 lat temu zaprezentowano ją na amerykańskich targach w St. Luis (USA) i została odznaczona złotym medalem dla najlepszej whiskey na świecie, do dziś jest symbolem niezależności, a o jej twórcy nadal krąży wiele opwieści. Jedna mówi o jego posturze, inna o jego klasie, jeszcze inna o wartościach, które towarzyszyły mu przez całe życie. Wiele opowieści mówi też o tym, jak wytwarzanie whiskey stało się jego wielką życiową pasją i powołaniem.

Ponieważ sam uważał, że jego wyjątkowy alkohol powinien mieć wyjątkowe opakowanie, od 1890 roku rozlewany jest on do charakterystycznych kanciastych butelek, które mają doskonale rozpoznawalną etykietę na świecie. Skrywają one bogaty i aromatyczny profil – początkowo wyraźnie słodki i owocowy smak, jednak rozwijający po chwili zdecydowane nuty dębowe i korzenne. Finisz okazuje się znakomitą kontynuacją doznanych wrażeń smakowych, tak charakterystycznych dla stylu tej whiskey. Poddanie jej procesowi charcoal mellowing nadaje jej unikalny łagodny charakter i smak.

Idealnie smakuje w formie drinka z colą, a jego przygotowanie nie wymaga połączenia wielu składników, więc można go bez problemu przygotować w domu. Na dodatek doskonale smakuje!

Czy już wiecie, o czym mówimy?

© 2013-2020 by SN2.EU