poniedziałek, 03 luty 2014 16:30

Zostań twórcą absolutnie międzynarodowego komiksu sygnowanego przez Rafaela Grampá!

Jesteś fanem komiksu, a Twoja wyobraźnia i kreatywność nie znają granic? Pasjonują Cię postacie wykreowane przez współczesnych polskich rysowników komiksu, takich jak TRUST czy Maciej Sieńczyk? Świat superbohaterów: Batmana, Supermana czy Iron Man’a nie ma dla Ciebie tajemnic?

Jeśli tak, to już dziś dołącz do globalnego projektu marki ABSOLUT - NEXT FRAME i zadecyduj jak potoczy się historia bohaterów wykreowanych przez wybitnego twórcę komiksów - Rafaela Grampá! Platformą zabawy jest profil marki ABSOLUT na Facebook’u, gdzie każdy może rozpocząć pisanie historii zatytułowanej Dark Noir. Akcja startuje 3 lutego i potrwa do 21 lutego. Oficjalna premiera animowanej historii odbędzie się w Berlinie.

PONADCZASOWOŚĆ KOMIKSU

Komiks to uznana na całym świecie artystyczna forma wypowiedzi łączącą pisarską narrację z grafiką. Od lat komiks przeżywa renesans, a jego popularność nieustannie wzrasta. Era superbohaterów tj. Superman, Batman, Spiderman to złote lata dla rozwoju komiksów. Współcześnie dzięki zaawansowanej technologii już nie sama historia, ale przede wszystkim estetyka komiksu przebojem wdziera się do kina. Powstają takie filmy jak Sin City, Dead of Night, czy Iron Man.

ABSOLUT po raz kolejny udowadnia, że świetnie wyczuwa trendy i potrafi je wykorzystać.
Do najnowszej, interaktywnej odsłony kampanii Transform Today – NEXT FRAME - zaprasza utalentowanego Rafaela Grampá, brazylijskiego rysownika komiksów powierzając mu stworzenie historii Dark Noir.

JAK ZACZYNA SIĘ HISTORIA DARK NOIR?

Dark Noir to komiks współtworzony równocześnie przez Rafaela Grampá z setkami tysięcy internautów w kilkunastu krajach, w tym Polsce. Historia jest oparta na klasycznej narracji  o superbohaterze z tajemniczą przeszłością. Na chwilę obecną nie ma jeszcze zakończenia.

Fani profilu marki ABSOLUT na Facebook’u na początku poznają starszego artystę o imieniu The Visionaire, który utracił wszystkie swoje talenty za sprawą tajemniczej i pięknej kobiety. Postać postanawia wyjaśnić sprawę. Z prośbą o pomoc zwraca się do przystojnego, charyzmatycznego i pewnego siebie Vincenta Blacka – głównego bohatera historii.

Vincent ma dar dostępu do „świata idei”, co oznacza, że dostrzega o wiele więcej niż przeciętny człowiek. Postanawia pomóc artyście i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Na swojej drodze spotyka osoby, których intencje nie są jasne. Ostatecznie poszczególne postaci doprowadzają Vincenta do pięknej Madaleany, którą podejrzewa o kradzież talentów.

Para bohaterów spotyka się w barze i… tutaj historia się urywa, czy raczej zaczyna...


JAK MOŻESZ WPŁYNĄĆ NA LOSTY VINCENTA I MADALEANY?

Czy Vincent ostatecznie rozwiąże tajemnicę? Jakie trudności spotkają go na drodze do rozwikłania zagadki? To zależy wyłącznie od Ciebie i pozostałych uczestników interaktywnej zabawy! Rafael Grampá narysuje 6 kluczowych dla rozwoju wydarzeń wątków. Tworzenie historii odbywać się będzie równolegle w kilkunastu krajach za pośrednictwem Facebook’a. Wystarczy, że na bieżąco będziesz śledzić Facebook’a marki ABSOLUT i aktywnie włączysz się w komentowanie dalszych losów Vincenta
i Madaleany.

www.facebook.com/ABSOLUTPolska

JEST ZABAWA! JEST WYRÓŻNIENIE I SŁAWA!

Wyróżnieniem dla uczestników jest możliwość współtworzenia globalnego komiksu z wybitnym ilustratorem Rafaelem Grampem. Pomysły które okażą się najbardziej inspirujące dla artysty zostaną nie tylko wykorzystane w historii, ale także ich autor – jego imię i nazwisko, zostanie wymienione wśród twórców historii podczas światowej premiery w Berlinie, w dniach 14-15 marca br.

Już dziś włącz się w pisanie historii Vincenta i Madaleany i rozpocznij tym samym międzynarodową karierę w świecie twórców komiksu, dodając mocny polski akcent w tym globalnym projekcie!

Wyświetlony 1299 razy
© 2013-2019 by SN2.EU