niedziela, wrzesień 24, 2023
sobota, 25 styczeń 2014 15:51

Karnawał z Gentlemanem

 

Karnawał najczęściej kojarzy się z noworocznym szaleństwem, wyśmienitą zabawą i balami. To czas oryginalnych pomysłów, których jedynym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Znakomitą zabawę cenił także Jack Daniel, znany gentleman z Tennessee. Był właścicielem dwupiętrowego domu z biblioteką, fortepianem marki Steinway & Sons oraz imponującymi schodami, wiodącymi do położonej na piętrze sali balowej.

Otworzył drzwi na oścież wszystkim mieszkańcom Lynchburga, zabawiając ich uroczystymi kolacjami i przyjęciami. Sam też lubił otaczać się i bawić z pięknymi damami.

 

Jednak to doskonała whiskey została jego wybranką i to jej produkcji poświęcił swoje życie. Całkowicie oddawał się pracy, udoskonalając każdy nowopowstały rodzaj trunku.

W czasach Jack’a Daniela istniało w okolicach Lynchburga ponad tuzin destylarni i w wielu z nich poddawano alkohol procesowi charcoal mellowing, lecz tylko w destylarni Jacka udało się stworzyć jedyną na świecie whiskey, poddawaną mu dwukrotnie – przed napełnieniem beczki oraz po zabutelkowaniu trunku. W rezultacie, whiskey tę cechuje wyjątkowa gładkość palety aromatyczno-smakowej. Gentleman Jack® Rare Tennessee Whiskey, bo o niej mowa, ma świeży, intrygujący smak, bez dominujących akcentów. Lekki, z delikatną nutą owocową i subtelną słodyczą w tle. Ta łagodniejsza strona Jack Daniel’s Tennesse Whiskey doskonale wkomponowuje się w recepturę drinków.

W karnawale doskonale sprawdzą się: Gentleman & Lemonade, Gentleman’s Tropical Swing, Perfect GentlemanTM.

 

Gentelman& Lemonade

 

40 ml Gentleman Jack® Rare Tennessee Whiskey
lemoniada do pełna

Szkło: highball
Metoda: mieszany
Garnish: plasterek cytryny

 

 

Gentleman’s Tropical Swing

30 ml Gentleman Jack® Rare Tennessee Whiskey
10 ml syropu cukrowego
10 ml świeżego soku z cytryny
30 ml soku ananasowego

Szkło: short glass
Metoda: mieszany
Garnish: wisienka koktajlowa

 

Perfect GentlemanTM

40 ml Gentleman Jack® Rare Tennessee Whiskey
10 ml wytrawnego wermutu
10 ml słodkiego wermutu
kilka kropel Angostura Bitters
lód

Szkło: cocktail glass
Metoda: szejkowany