środa, 11 grudzień 2013 19:26

Zasmakuj Meksyku w samym centrum Warszawy!

 Meksyk to niezwykli ludzie, kultura, w której magia przeplata się z rzeczywistością oraz krajobrazy, oblane palącym słońcem. To właśnie w jego promieniach rozkwitała bogata aztecka cywilizacja i to pod nim dojrzewają owoce agawy, z których El Jimadores wytwarzają ognisty trunek – Tequilę El Jimador. Prawdziwa meksykańska tequila wytwarzana jest w 100% z błękitnej agawy. Odznacza się wyjątkowo wyrazistym, bogatym smakiem. Jego źródłem są rośliny dojrzewające w słońcu Ameryki Południowej, poddane unikalnym procesom, które wydobywają z nich esencję aromatów.

 Już teraz można zasmakować Meksyku również w samym centrum Warszawy. Na Foksal 21, drzwi przed gośćmi otworzył pierwszy w Warszawie Tequila shots bar – La Fiesta Tequila Bar. Miejsce dla miłośników dobrego jedzenia i najlepszych trunków.

Od grudnia meksykański klimat zagościł na Foksal. W jedynym i pierwszym w Polsce Tequila shots barze miłośnicy ognistego trunku, będą mogli poznać nowe oblicza El Jimadora.

To idealne miejsce dla każdego, kto choć na chwilę pragnie przenieść się do świata Meksyku, pełnego barw i aromatów. Już od progu gości witały będą kolorowe grafiki. Wśród nich zaskakujący dla Polaków motyw czaszki, która w Meksyku przestała być postrzegana tylko jako symbol śmierci i stała się symbolem stylu i mody w popkulturze. Uwagę przybyłych zwróci niewątpliwie oryginalny żyrandol, wykonany z butelek po tequili. Największa niespodzianka czeka jednak przy barze. Tequilę El Jimador można tutaj pić w shotach… ale na wiele sposobów.
Czym jednak byłaby wizyta w meksykańskim barze bez piekielnie dobrych przekąsek i tradycyjnych dań głównych.. Można tu znaleźć m.in.: panierowane krewetki w kokosie z sosem tropikalnym z mango, grillowane żeberka, wiele rodzajów quesadillas, burritos, kurczaka w sosie chipotle-chorizo… a wszystko przygotowywane na miejscu i zawsze ze świeżych składników.

W La Fiesta Tequila Bar te oryginalne, inspirowane klasycznymi meksykańskimi przepisami, poleca szef kuchni – Jorge Martinez. Ten Meksykanin swoje bogate doświadczenia kulinarne zbierał nie tylko podróżując po całym świecie, ale również pracując w najlepszych warszawskich restauracjach i hotelach. Wśród przekąsek, które szczególnie poleca do tequili są, m.in. Bolitas de Bacalao - krokieciki z dorsza podawane z sosem chipotle, czy Ceviche z krewetkami - marynowane krewetki w soku z limonki i świeżych warzyw. Dla tych zaś, którzy zechcą odkryć unikalny smak, zaserwuje Coachinita al Guajillo – wieprzowinę w sosie guajillo na puree ziemniaczanym podawaną w zawekowanym słoiku! Danie podane w ten nietypowy sposób zachowuje swój niepowtarzalny aromat, który unosi się tuż po otwarciu słoika.

La Fiesta Tequila Bar to miejsce, którego nie można pominąć podczas karnawałowych wypraw
na miasto.

Przykładowe ceny:
Tequila shot 7 PLN
Lemoniada miętowa 7 PLN
Przystawki:
Bolitas de Bacalao 9 PLN
Ceviche z krewetkami 9 PLN
Specjalności:
Quesadillas 21 PLN
Enchiladas 19 PLN

La Fiesta Tequila Bar otwarty jest codziennie od godz. 12.
Lunch time od poniedziałku do piątku w godzinach: 12:00 do 17:00.

 

Wyświetlony 1002 razy
© 2013-2019 by SN2.EU