środa, 30 październik 2013 15:01

Trzy Słody i Róża - cztery powody by sięgnąć po piwo zimą

Od dziś dzika róża nie będzie kojarzona wyłącznie z kwiatami czy konfiturą, ale również... piwem! Właśnie debiutuje nowość Książęcego, piwo Burgundowe Trzy Słody. Wyjątkowa kompozycja zaskakuje mieszanką słodów oraz aromatycznym dodatkiem owoców dzikiej róży.

 Książęce Burgundowe Trzy Słody to propozycja dla tych, którzy choć na chwilę chcą uciec od zimna i szarości panujących za oknem. Dzięki trzem słodom – jasnemu, karmelowemu ciemnemu i karmelowemu aromatycznemu – w aromacie Książęcego dominują nuty zbożowe, karmelowe, a także świeżo pieczonego chleba i herbatników, kojarzące się nam z ciepłem domowego ogniska. Owoce dzikiej róży dodane na etapie warzenia sprawiają, że piwo zyskuje delikatne słodki zapach oraz rozgrzewające właściwości. Jednocześnie w smaku Burgundowego wyczuwalna jest piwna goryczka i słodowe nuty. Charakterystyczną cechą nowego Książęcego jest jego ciemny, brązowy kolor mieniący się burgundowymi refleksami. Barwa przywodzi na myśl ostatnie ciepłe dni jesieni, kiedy na drzewach dominują żółto-czerwone liście. 

Burgundowe Trzy Słody najlepiej smakuje podane w temperaturze 4-6°C. Najlepiej serwować je w wysokiej szklance, specjalnie dobranej do tego typu piwa, która podkreśla barwę piwa i pozwala na stopniowe uwalnianie bogatego aromatu. 

Limitowana edycja Książęcego to również zaskakujące połączenia kulinarne. Burgundowe doskonale podkreśli smak dań z orzechami, suszonymi owocami, żurawiną, migdałami i orzechami w karmelu. Idealnie smakować będzie ze schabem ze śliwką, dziczyzną w sosie żurawinowym i borówkowym czy stekami z łososia w sosie balsamicznym. 

 

Piwo Książęce Burgundowe Trzy Słody dostępne jest w butelkach 0,5l w cenie ok. 3,49 zł. 

Więcej informacji: www.ksiazece.pl, www.piwniodkrywcy.pl oraz www.facebook.com/ksiazece

© 2013-2020 by SN2.EU