środa, 09 październik 2013 15:11

Amerykanin najlepszym barmanem na świecie

Pilzno, piwny Rzym. To tutaj 5 października spotkali się barmani z całego świata by walczyć o zwycięstwo w konkursie Pilsner Urquell International Master Bartender 2013. Najlepszym z nich okazał się Frantisek Staska, reprezentant Stanów Zjednoczonych. Polak, Tomasz Kapuścik, zajął czwarte miejsce. 

 

Zwycięzca

Pilsner Urquell International Master Bartender to jeden z najbardziej uznanych konkursów barmańskich na świecie. By dostać się do jego finału w Pilznie barman musi zwyciężyć w krajowej edycji konkursu, często pokonując setki innych uczestników. 

Podczas międzynarodowego finału w Pilznie barmani musieli wykazać się wiedzą na temat piwa Pilsner Urquell oraz zaprezentować swoje umiejętności serwowania piwa. Pod uwagę brano nie tylko sposób nalania piwa, ale również zaangażowanie, energię w działaniu oraz nawiązanie kontaktu z publicznością.

O zwycięstwie w konkursie decydowało jury, w skład którego weszli: Václav Berka, główny piwowar browaru Pilsner Urquell, Kim Daniel Bergersen, ubiegłoroczny zwycięzca reprezentujący Norwegię oraz Alsstair Gilmour, dziennikarz. Bezkonkurencyjny w ocenie jury okazał się Frantisek Staska ze Stanów Zjednoczonych. Drugie i trzecie miejsce zajęli Giacomo Fogli z Włoszech i Tomáš Hrnčíř z Czech. Frantisek Staska w ramach nagrody będzie miał możliwość uwarzenia swojej partii piwa Pilsner Urquell, która następnie zostanie dostarczona do jego pubu w Nowym Jorku. Będzie pełnił również rolę ambasadora marki.

 

Polski akcent

Polska również miała swojego reprezentanta. Był nim Tomasz Kapuścik z Tychów. W jaki sposób udało mu się znaleźć w Pilznie wśród najlepszych barmanów? Tomasz Kapuścik był jednym z uczestników polskiej edycji konkursu Pilsner Urquell International Master Bartender, w której wzięło udział 115 barmanów z całej Polski. Dzięki najwyższej klasy umiejętnościom udało mu się zakwalifikować do ścisłego finału, który odbył się 13 września w Warszawie, i którego okazał się zwycięzcą. W nagrodę przypadł mu zaszczyt reprezentowania Polski w Pilznie gdzie zajął miejsce tuż za podium.

 

Więcej informacji: www.pilsner.pl oraz www.facebook.com/PilsnerUrquellPolska

Wyświetlony 725 razy
© 2013-2019 by SN2.EU