poniedziałek, 15 lipiec 2013 16:42

Najpopularniejsze napoje alkoholowe

Alkohol jest bez wątpienia najczęściej pitym napojem podczas różnego rodzaju imprez. Posiada właściwości umożliwiające nawiązywanie szybkich znajomości. Każdy po wypiciu dobrego alkoholu czuje się odprężony i w pełni zrelaksowany.
 

Na świecie znanych jest wiele rodzajów alkoholu, każdy z nas ma jednak inne podniebienie i dlatego lubimy różne rodzaje alkoholu. Wielu jest zwolenników wina, czy szampana, jednakże swoją rzeszę wiernych ma także osławiona whisky przygotowywana z wysokogatunkowych rodzajów zbóż, przede wszystkim pszenicy oraz jęczmienia.

Mówi się, że whisky to alkohol prawdziwych mężczyzn. Takie powiedzenie ukuło się pewnie w dużej mierze, dlatego, ponieważ na niemal wszystkich starych westernach główni bohaterowie pili wyłącznie ten trunek. Za ojczyznę tego niezwykłego smakowo napoju uważa się Szkocję. W pisowni irlandzkiej nazwa whisky oznacza wodę życia. Bez wątpienia wiele tysięcy osób na świecie uważa, że życie bez tego alkoholu byłoby o wiele uboższe i nie tak bardzo urozmaicone i kolorowe.

Ten napój alkoholowy jest kojarzony głównie ze Szkocją, lecz jest także produkowany w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, Irlandia czy Kanada. Z racji tego, że trunek ten jest produkowany na różnych szerokościach geograficznych i w bardzo różnorodny sposób, wyróżniono typologię tego alkoholu, którą każdy miłośnik whisky powinien poznać. Przede wszystkim wyróżniamy tą produkowaną wyłącznie na terytorium Szkocji. Szkocka whisky jest produkowana w stu procentach z najwyższej, jakości słodu jęczmiennego. Ten rodzaj alkoholu z tamtego regionu dojrzewa w beczkach przynajmniej przez trzy lata.

Beczki pod produkcję whisky są przede wszystkim wykonane ze specjalnej odmiany dębu. Innym rodzajem tego napoju alkoholowego jest ten produkowany na terytorium Stanów Zjednoczonych, wyróżnia go przede wszystkim składniki, z jakich jest produkowana. Nie jest tak, jak w Szkocji, że do produkcji używany jest tylko słód jęczmienny, tutaj stosuje się również kukurydzę, żyto oraz pszenicę. EP http://pioropolis.pl/

Wyświetlony 878 razy
© 2013-2019 by SN2.EU