środa, 05 czerwiec 2013 17:52

Energetyczna Industriada w Tyskim Browarium

8 czerwca Tyskie Browarium należące do Kompanii Piwowarskiej przyłącza się do obchodów Industriady, Święta Szlaku Zabytków Techniki. Zwiedzający Tyskie Browary Książęce zobaczą mapping w zabytkowej warzelni, teatr uliczny Tukkers Connexion z Holandii i ich niezwykłą maszynerię, wezmą udział w kursie kiperskim. Finałem będzie pierwszy w historii Bal Robotów w zabytkowych piwnicach Tyskiego Browarium.

–  Z każdym rokiem Industriada staje się coraz popularniejsza, a wymagania publiczności rosną – mówi Małgorzata Grabowska, koordynator Tyskiego Browarium. – Dlatego w tworzenie programu wkładamy mnóstwo energii. W tym roku zapraszamy na zwiedzanie browaru z wieloma atrakcji, wydarzenia teatralne małe i duże, kurs kiperski oraz na Bal Robotów, czyli imprezę finałową w podziemiach Tyskiego Browarium.

Wydarzenia w Tyskim Browarium rozpoczynają się o godzinie 14.00, potrwają przez cały dzień i dużą część nocy. Będzie można zwiedzić browar za 50 proc. ceny, a spodziewać się 400 proc. atrakcji. Mapping w zabytkowej warzelni i zwiedzanie ze znawcą birofiliów, czyli piwnych artefaktów, to niektóre z nich. Dodatkową dawkę energii zapewnią przygotowane specjalnie na Industriadę wydarzenia teatralne – improwizowane sceny z życia pracowników browaru.

W tym roku akcent międzynarodowy w programie stanowi teatr uliczny Tukkers Connexion z Holandii. Dynamika, energia i radość współpracy są tematem utrzymanego w klimacie retro przedstawienia „Turn up”. Scenografią będzie niezwykła maszyneria wzniesiona przez aktorów między browarnianymi zabytkami.

Dla osób, którym browar kojarzy się przede wszystkim z ulubionym napojem, przygotowany został kurs kiperski „Tajemnice piwnych znawców”.  Dzięki niemu uczestnicy poznają profesjonalne techniki degustacji, które pozwalają wydobyć z piwa pełny bukiet smakowo-zapachowy. Następnie będą mogli przećwiczyć nowe umiejętności na ciekawych gatunkach piw.

Zwieńczeniem dnia będzie pierwszy w historii Bal Robotów w pubie Tyskiego Browarium. W otoczeniu chłodnych browarnianych murów Roboty uzupełnią poziom energii, którą zużyły podczas całego dnia Industriady. W roli prowadzącego imprezę MC Robota wystąpi Straszny Dworak, znany z radia Eska. Żeby dołączyć do grona Robotów, trzeba wziąć udział w konkursie i zatańczyć Taniec Robota do energetycznego dżingla, nagrać film i wysłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Atrakcje Tyskiego Browarium są skierowane do osób pełnoletnich

Marka Tyskie należy do portfolio Kompanii Piwowarskiej SA

Więcej informacji na stronie www.tyskiebrowarium.pl

© 2013-2020 by SN2.EU