środa, grudzień 06, 2023
niedziela, 21 październik 2012 22:10

Skóra mężczyzn 50+

W odróżnieniu od skóry kobiet charakteryzuje się większą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Jest zdecydowanie grubsza, a wydzielane sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego też skóra mężczyzn odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Włókna skóry, których u mężczyzn jest więcej, są ułożone względem siebie prostopadle. Tworzą strukturę elastycznej siatki zwiększając jej odporność na rozciąganie.

Podskórna warstwa tłuszczowa jest mniejsza, lecz mocniej spojona ze skórą. Te charakterystyczne cechy powodują, że proces starzenia następuję później, jednak zmarszczki mężczyzn są głębsze i silniej zarysowane. Po 50 roku życia struktura skóry ulega osłabieniu, zmarszczki i bruzdy pogłębiają się i stają się mocno zarysowane. Zmienia się kontur twarzy, gruczoły łojowe stają się bardziej widoczne, a zarost ulega posiwieniu.

Pielęgnacja
skóra męska po 50 roku życia potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia, silnie odbudowującej i wzmacniającej zarówno strukturę skóry jaki i jej naturalną barierę ochronną oraz łagodzącą podrażnienia i regenerującą mikrouszkodzenia powstające podczas golenia.

Oczyszczanie
najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania, są kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry. Głównie sprawdzają się żele z drobinkami ściernymi, które usuną zanieczyszczenia
i zrogowaciały naskórek lub w łagodniejszej postaci żele z micelami odpowiednie dla skór podrażnionych.

Pielęgnacja na dzień
przede wszystkim ma długotrwale nawilżać, minimalizować oznaki starzenia, wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry i chronić przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja na noc
powinna pobudzać procesy odnowy skóry podczas snu i intensywnie regenerować mikrouszkodzenia powstałe podczas golenia i fotouszkodzenia powstałe w trakcie dziennego narażenia na UV.

Pielęgnacja pod oczy
dla dopełnienia pielęgnacji twarzy stosuj krem pod oczy i na powieki. Powinien silnie odżywiać, regenerować i wzmacniać strukturę skórę wokół oczu, odmładzając spojrzenie i przywracając witalność.

Pielęgnacja uzupełniająca
w sytuacjach „specjalnych” sięgnij po produkty uzupełniające jak balsam przeciw podrażnieniom i zaczerwienieniom. Gdy wybierasz się na sportową eskapadę w gronie znajomych osłoń swoją skórę
ochronnym kremem sportowym.

ps
może się wydawać to paradoksalne, ale mając 50 lat lepiej dbać o skórę na 100. Procent.