piątek, luty 23, 2024
wtorek, 08 marzec 2022 18:52

Naczepy wynajem – czarno na białym!

naczepy wynajem naczepy wynajem pixabay

Bardzo ciekawą opcją, która wykorzystywana jest przez coraz więcej firm (zwłaszcza tych z branży przewozowej) jest wynajem.

Wynajem dotyczy różnych dóbr – ciągników siodłowych, ciężarówek, ale również naczep. Wynajem tych ostatnich jest bardzo ciekawym elementem pozwalającym poszerzyć możliwości danej firmy poprzez napływ nowych, interesujących, a przede wszystkim opłacalnych zleceń.

 

Co daje wynajem naczep?

Wynajem naczep zdejmuje z przedsiębiorcy sporą ilość obowiązków i zmartwień w porównaniu z dbaniem o swoje własne naczepy. Wynajem gwarantuje przede wszystkim brak zmartwień o potencjalne awarie i usterki jakie mogłyby powstać w trakcie poprawnego użytkowania naczepy. Niestety praktycznie każdy sprzęt tego typu potrafi się zużywać, a naprawy są bardzo kosztowne. W przypadku wynajmu wszystko stoi po stronie najemcy! Dodatkowo najważniejsze przeglądy i ubezpieczenia również pokrywane są przez najemcę co pozwala na ustabilizowanie swoich finansów przez przedsiębiorcę zarządzającego swoją flotą. W tej branży stabilność finansowa i pewne koszty są rzadkie, ale bardzo cenione.

Zobacz również: Naczepy wynajem

Wynajem naczep pozwala również na dostosowanie swojej floty do nowych, niespodziewanych zleceń. Z jednej strony często podczas braku posiadania wolnych naczep telefony potrafią się urywać, a przedsiębiorca musi odmawiać ze względu na brak wolnego sprzętu. Z wynajmem naczep (choćby krótkoterminowym) można zrealizować takie zlecenia, zarobić pieniądze, a nawet uzyskać stałego klienta na długi czas!

Dodatkowym atutem wynajmu naczep jest łatwy dostęp do specjalistycznych rodzajów naczep takich jak chłodnie, cysterny czy izotermy. Takie zlecenia są rzadkie, ale bardzo opłacalne stąd wynajem takich naczep może być idealnym rozwiązaniem! Ogranicza to koszty ich utrzymania sprawiając, że przedsiębiorca może zarobić jeszcze więcej.

Podsumowanie

Wynajem jest coraz częściej praktykowaną formą poszerzania swojej floty. Dodatkowo warto nadmienić, że z reguły naczepy i asortyment z wypożyczalni jest naprawdę dobrej jakości i nie powstydziłby się go niejeden bogaty kierownik floty TSL!