piątek, luty 23, 2024
piątek, 07 maj 2021 16:04

O czym powinien pamiętać każdy kierowca?

pomoc drogowa Słubice pomoc drogowa Słubice .laweta-slubice

 Prowadzenie samochodu to bardzo duże udogodnienie, bez którego współcześnie nie wyobrażamy sobie życia. Warto pamiętać także, iż bycie kierowcą oznacza także dźwiganie ciężaru odpowiedzialności, ponieważ każda decyzja za kierownicą ma swoje konsekwencje.

O czym powinien pamiętać każdy kierowca w 2021 roku?

Najważniejsze zasady każdego kierowcy

Samochód daje poczucie niezależności i wolności – kierowca nie musi już martwić się rozkładem jazdy komunikacji miejskiej, ponieważ wszędzie może dojechać sam. Należy jednak być świadomym, iż prowadzenie samochodu, to nie tylko udogodnienie, ale także duża odpowiedzialność. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że każde działanie kierowcy na drodze ma swoje konsekwencje. Brawurowe wyprzedzanie, niedostosowywanie prędkości do warunków na drodze – to wszystko może doprowadzić do wypadku, w którym ucierpi nie tylko kierowca, ale także ludzie, którzy jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi. Po drugie, warto aby każdy kierowca dobrze pilnował terminów opłat ubezpieczenia OC, ponieważ nawet kilku godzinna przerwa w ciągłości ubezpieczenia, zostaje odnotowana i na takiego kierowcę zostaje nałożony wysoka kara. Osoby, które spóźnią się z opłaceniem ubezpieczenia więcej, niż dwa tygodnie mogą zapłacić nawet ponad 6000 złotych!

Pomoc drogowa, czyli numery, które powinien znać każdy kierowca

Zapisany numer na pomoc drogową może okazać się prawdziwym wybawieniem podczas awarii samochodu. Jak powszechnie wiadomo, samochody lubią psuć się w najgorszym możliwym momencie, dlatego każdy kierowca powinien mieć zapisany w telefonie numer do sprawdzonej firmy oferującej usługi pomocy drogowej. Jedną z najczęściej polecanych firm tego typu jest pomoc drogowa Słubice. Wiele lat w branży, duże doświadczenie, szeroki zakres usług, takich jak laweta Słubice, obsługa klientów na terenie Polski i większości krajów Unii Europejskiej oraz bardzo atrakcyjne ceny sprawiają, że numer do tej firmy, powinien znaleźć się w telefonie każdego kierowcy.