piątek, maj 24, 2024
sobota, 02 luty 2019 11:54

Poznaj zajęcia które relaksują ciało i umysł

Relaks ciała i umysłu Relaks ciała i umysłu

Zajęcia te są niewątpliwie ważnym elementem rekreacji dla ludzi zapracowanych, eksploatujących w nadmiarze swój umysł. Na pewno w odświeżeniu naszych narządów pomoże parę sportów.

 Należą do nich:

 

CALLANETICS

- nazwa wywodzi się od imienia autorki Callan Pinkney, która opracowała zestaw kilkudziesięciu ćwiczeń przeznaczonych dla kobiet, wykonywanych w wolnym tempie i wielokrotnie powtarzanych, obejmujących ćwiczenia rozgrzewające, ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, ćwiczenia wyszczuplające i kształtujące biodra, pośladki i uda. Od strony technicznej callanetics polega na rozciąganiu mięśni, by przez skurcze i rozkurcze spalać tkankę tłuszczową. W efekcie uzyskuje się wyszczuplenia i ujędrnienia ciała oraz polepszenie formy psychicznej i wydolności fizycznej organizmu.

 

PILATES

- to program treningowy dla całego ciała, obejmujący około 500 ćwiczeń angażujących ciało i umysł. Ćwiczenia te wykonuje się powoli, ze świadomością każdego gestu. Technika ruchu poszczególnych ćwiczeń aktywizuje głównie mięśnie głębokie. Efekt - likwidacja napięć wywołanych stresem dnia codziennego, siedzącym trybem życia, zwiększenie energii życiowej, wydolności organizmu i gibkości ciała.


STRETCHING

- ćwiczenia rozciągające i rozluźniające poszczególne grupy mięśni, wykonywane w wolnym tempie, przy spokojnej muzyce. Poprawiają krążenie krwi, uczą prawidłowego oddychania, uelastyczniają i wysmuklają sylwetkę. Trening reguluje napięcie mięśni, likwiduje przykurcze i poprawia odżywienie mięśni. Doskonale odpręża, uspokaja i wycisza organizm.


TAI CHI

-to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów, pozytywnie wpływających na utrzymanie i poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Każdy powolny ruch zawiera rozciąganie i obrót, które działają jak wewnętrzny masaż. Efektów nie należy oczekiwać zbyt szybko, ale wytrwałe i regularne praktykowanie tai chi wpływa głęboko na całe ciało, redukuje napięcia mięśni, więzadeł i ścięgien, poprawia krążenie, wpływa na wzrost siły i elastyczności. Jest to skuteczna terapia w przypadku wielu problemów zdrowotnych, jak np.: wysokie ciśnienie, bóle głowy i karku, migreny, bóle stawowe, kłopoty z układem oddechowym, trawiennym i nerwowym.


YOGA

- jeden z najstarszych systemów filozofii indyjskiej, powstały ok. II w. p.n.e., obejmujący etykę, system kołowrotu wcieleń oraz teorię wyzwolenia przez dyscyplinę ciała, osiągniętą ascezą i ćwiczeniami pozwalającymi zapanować nad ciałem. Fitness zaczerpnął z niej elementy gimnastyki opartej na systemie ćwiczeń joginów hinduskich, prowadzące do uzyskania dużej sprawności fizycznej i równowagi psychicznej. Relaksuje, wycisza, zapewnia dobre samopoczucie, uczy koncentracji i medytacji. Przegląd ten powstał po przejrzeniu ofert kilkudziesięciu fitness-klubów, tych wielkich i tych zupełnie malutkich. Wybrałam zajęcia powtarzające się najczęściej i te, w których sama chciałabym uczestniczyć.