piątek, maj 24, 2024
sobota, 02 luty 2019 03:37

Po co kobietom fitness?

Po co kobietom fitness? Po co kobietom fitness?

Często słyszymy od kobiet "... a po co mi fitness, ja pracuje cały dzień, a w domu czeka na mnie małe dziecko, które mi funduje bezpłatne ćwiczenia..." - i tu się mylimy.Takie osoby nie mają pojęcia, jak dużo by im dała ta jedna godzina ćwiczeń, choćby dwa razy w tygodniu.

 To nie tylko relaks po całodziennym stresie w pracy, to również odpoczynek od zadań domowych i płaczu dziecka. Ta jedna godzina doda nam sił i energii na kolejne dni, będziemy się czuć lepiej, wyładujemy wszystkie niepowodzenia, zmęczenie i ku naszemu zdziwieniu, zapragniemy chodzić częściej.

Zdrowe odżywianie

Następnym etapem będzie zdrowe odżywianie. Zaczniemy zwracać uwagę w sklepie, co kupujemy, jaki skład zawiera dany produkt. W naszą dietę wprowadzimy więcej warzyw, owoców, mniej potraw smażonych i wykluczymy słodycze - i co się stanie? Zaczniemy się częściej uśmiechać, lepiej będziemy sobie radzić z różnymi sytuacjami w pracy, będziemy lżejsze i zadowolone z życia, a co najważniejsze i do czego - my kobiety - dążymy przez całe życie, spadnie nam waga ciała, a nasz wygląd będzie do pozazdroszczenia. Dlaczego tak się dzieje? A dlatego, iż wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia - grupę hormonów peptydowych, które kształtują odczucie zakochania, wywołują doskonałe samopoczucie oraz zadowolenie z siebie.

 

Regularność ćwiczeń

Zazdrościmy kobietom w wieku dojrzałym tj. 50-latkom, które wyglądają świetnie, są cały czas zadowolone i nie jedna nastolatka zazdrości im wyglądu, ale to jest właśnie zasługa zdrowego i aktywnego trybu życia. Nie potrzebujemy operacji plastycznych, odsysania tłuszczu, drogich kremów antycellulitowych. Wystarczy, że będziemy regularnie ćwiczyć oraz racjonalnie się odżywiać, a co za tym idzie? Oczywiście zarazimy tym naszą rodzinę oraz znajomych.

W Polsce już od jakiegoś zaczyna się zwracać uwagę na to, jak żyjemy, co jemy, czy czas wolny spędzamy przed telewizorem z miską chipsów, czy wykorzystamy go na ćwiczenia, pływanie, jazdę na rowerze etc. To jest nasz wybór, to my promujemy tryb życia, nie pozwólmy na to by zagrażały nam choroby serca, otyłość, nie pozwólmy na to, byśmy byli ponurzy i niezadowoleni - to wszystko jest w naszych rękach.