niedziela, 01 marzec 2020 10:21

Soczewki kontaktowe - idealny wybór dla aktywnych

Soczewki kontaktowe Soczewki kontaktowe

Dyskomfort spowodowany uprawianiem sportu w okularach często zniechęca osoby z wadą wzroku do podejmowania aktywności fizycznej. Niestety, dyscypliny, w których ważny jest dokładny ogląd sytuacji, refleks oraz celność, niemożliwe są do trenowania bez okularów. Czy to sytuacja bez wyjścia? Oczywiście, że nie – rozwiązaniem będą tu prawidłowo dobrane szkła kontaktowe.

Czemu sportowcy tak chętnie decydują się na szkła kontaktowe?

Noszenie szkieł kontaktowych zdecydowanie podnosi komfort wykonywania ćwiczeń u osób z wadą wzroku. Inaczej niż w przypadku klasycznych okularów, użytkowanie soczewek w czasie aktywności fizycznej nie grozi ich zniszczeniem. Inną zaletą szkieł jest fakt, że nie zaparowują one w trudnych warunkach pogodowych, a także nie ograniczają użytkownikowi pełnego pola widzenia, jakie niezbędne jest w przypadku szeregu sportów zespołowych. Sklep Optiland zapewnia szeroki wybór szkieł kontaktowych będących odpowiedzią na wszystkie najważniejsze potrzeby osób aktywnych fizycznie.

Szkła kontaktowe przeznaczone do sportów zespołowych

Soczewki będą doskonałym rozwiązaniem dla osób pragnących uprawiać sporty zespołowe. Niestety, gra w koszykówkę czy piłkę ręczną w okularach wiąże się z ryzykiem ich zniszczenia, a nawet z możliwością odniesienia kontuzji. Szkła kontaktowe eliminują ten problem.

W przypadku gier zespołowych specjaliści zwykli szczególnie polecać szkła posiadające filtr UV, który może okazać się nieocenioną pomocą w momencie, gdy trenujemy na zewnątrz budynku i narażeni jesteśmy na promienie słoneczne.

Soczewki do sportów ekstremalnych

Do sportów ekstremalnych, ze względu na specyfikę środowiska, w jakim są one uprawiane, najczęściej poleca się soczewki jednodniowe. Niestety, unoszący się w powietrzu kurz i pył może wpłynąć na uszkodzenie soczewki. Ponadto, w momencie gdy znajdujemy się w warunkach, gdzie ciężko o zachowanie odpowiedniego stopnia higieny, prawidłowa pielęgnacja soczewek wielokrotnego użytku może okazać się niemożliwa do przeprowadzenia. Właśnie z tego powodu najlepszym rozwiązaniem w przypadku sportów ekstremalnych będą soczewki jednodniowe, które można wyrzucić, nie martwiąc się ich oczyszczaniem, a następnego dnia po prostu założyć nową parę.

Wielbiciele tego rodzaju dyscyplin powinni mieć na uwadze, że długotrwałe przebywanie w soczewkach w środowisku pełnym zanieczyszczeń może doprowadzić do powstania objawów suchego oka. Powinni więc oni poświęcić szczególną uwagę ochronie oczu w czasie uprawiania sportu, a także regularnie używać kropel nawilżających.

Soczewki kontaktowe a sporty wodne

Użytkownicy soczewek muszą pamiętać o tym, że niewskazane jest noszenie ich w przypadku uprawiania sportów wodnych. Zanieczyszczenia oraz mikroorganizmy znajdujące się zarówno w basenie, jak i w rzekach, jeziorach czy w morzu mogą okazać się wysoce niebezpieczne w kontakcie z soczewką – szczególnie taką wielokrotnego użytku. Osoby myślące o uprawianiu sportów wodnych w szkłach kontaktowych powinny mieć na względzie, że dostanie się do oka nawet niewielkiej ilości zanieczyszczonej wody może doprowadzić do naprawdę poważnej infekcji.

© 2013-2020 by SN2.EU