czwartek, kwiecień 18, 2024
środa, 04 lipiec 2018 15:56

Zapalenie pęcherza – nie daj się zaskoczyć!

Zapalenie układu moczowego jest wyjątkowo uciążliwą dolegliwością. Dla wielu kobiet poza intensywnym bólem, łączy się również z dyskomfortem życia codziennego. Często czują się one zawstydzone i nieatrakcyjne, a przy nawrocie choroby zmuszone są do wycofania się z wszelkich aktywności, rezygnacji ze swojego hobby, życia seksualnego, spotkań towarzyskich lub domowych obowiązków.

Co zrobić, w przypadku rozwoju infekcji?Zapalenie układu moczowego jest wyjątkowo uciążliwą dolegliwością. Dla wielu kobiet poza intensywnym bólem, łączy się również z dyskomfortem życia codziennego. Często czują się one zawstydzone i nieatrakcyjne, a przy nawrocie choroby zmuszone są do wycofania się z wszelkich aktywności, rezygnacji ze swojego hobby, życia seksualnego, spotkań towarzyskich lub domowych obowiązków. Co zrobić, w przypadku rozwoju infekcji? 

Zapalenie pęcherza pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. W ciągu kilku godzin od zaobserwowania pierwszych objawów infekcja rozwija się bardzo szybko.

 

Jakie są pierwsze objawy tej dolegliwości? 

Nieuniknionym objawem jest uczucie parcia na pęcherz, które występuje z dużą częstotliwością. Najczęściej osoby zakażone skarżą się na pobolewanie w dolnej okolicy brzucha, częstomocz, konieczność kilkakrotnego oddawania moczu w nocy. Ponadto bardzo często odczuwany jest ból lub pieczenie cewki moczowej. U niektórych osób pojawia się również problem z nietrzymaniem moczu.

Kurację najlepiej rozpocząć bezpośrednio po wystąpieniu pierwszych objawów. Szybka reakcja pozwala ograniczyć rozległość infekcji oraz skrócić okres i nasilenie dolegliwości. Wcześnie rozpoczęta terapia zmniejszy także ryzyko powikłań związanych z nieleczonym zakażeniem układu moczowego, które potrafi pojawiać się nawet kilka razy w roku. Wśród domowych sposobów na zakażenie układu moczowego należy wymienić przede wszystkim picie dużej ilości wody oraz dbałość o higienę intymną. Warto również uzupełnić domową apteczkę o preparat, który nie tylko wspomoże proces leczenia, ale także zabezpieczy Twój pęcherz przed kolejnymi infekcjami.

UroLact – długotrwała ochrona układu moczowego 

Doustny probiotyk urologiczny UroLact® zawiera specjalnie dobraną kompozycję dwóch żywych szczepów bakterii probiotycznych – Lactobacillus rhamnosus PL1 oraz Lactobacillus plantarum PM1. Bakterie te korzystnie wpływają na mikroflorę układu moczowego dzięki zdolności do hamowania wzrostu bakterii chorobotwórczych oraz grzybów drożdżopodobnych, będących najczęstszą przyczyną infekcji dróg moczowych.

UroLact® chroni i jednocześnie odbudowuje mikroflorę dróg moczowych. Stanowi profilaktykę oraz wspomaganie procesu leczenia stanów zapalnych dróg moczowych u kobiet i mężczyzn, szczególnie występujących w formie nawrotowej oraz infekcji bakteryjnych.

UroLact® zalecany jest:
⦁ Nawracających infekcjach dróg moczowych,

⦁Aktywnych zakażeniach dróg moczowych, (razem z lekiem bakteriobójczym już od I dnia stosowania antybiotykoterapii,

⦁ Bakteriomoczu Bezobjawowym u kobiet w ciąży,

⦁ W zaburzeniach flory bakteryjnej układu moczowego.

Cena: ok. 23 zł za op. 10 saszetek po 2 g, masa netto: 20 g

Producent: Miralex

Sposób użycia: Zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody (100 ml), odczekać kilka minut, starannie wymieszać i wypić. Preparat UroLact® najlepiej spożywać w trakcie posiłku (zapewnia to wyższą przeżywalność bakterii zawartych w preparacie).
Dawkowanie:Kuracja trwa nie krócej niż 10 dni (1 saszetka dziennie najlepiej podczas posiłku).