wtorek, 21 maj 2019 14:18

Co powinnaś wiedzieć o rzęsach kępkach?

Długie i gęste rzęsy to marzenie niejednej kobiety. Jest to cel, który mogą osiągnąć nawet te z pań, które nie zostały hojnie obdarzone przez naturę. Jak to możliwe? Dobrym sposobem jest przedłużenie rzęs metodą 1:1, doklejenie rzęs na pasku lub zastosowanie najprostszego rozwiązania - kępek.

Przypominają one do złudzenia naturalne rzęsy a w dodatku ich aplikacja jest bardzo prosta. Jeśli odpowiednio dobierzemy rozmiar, nasze oko będzie pięknie wymodelowane i podkreślone, ale jednocześnie nie będzie wyglądało na ciężkie i przerysowane. Najważniejsze jest, aby wybrać rzęsy kępki dobrej jakości, gdyż wtedy będziemy miały pewność, że będą wyglądać naturalnie i pozostaną na swoim miejscu przez dłuższy czas.

Czym właściwie są kępki?

Najprościej mówiąc, są to cieniutkie włoski imitujące rzęsy. Są bardzo delikatne, przez co wyglądają naturalnie i nie ciążą na oku. Jest to spory plus, zwłaszcza że na przykład rzęsy na pasku mogą drażnić oczy i stwarzać dyskomfort nawet przy minimalnym odklejeniu. Kępki możemy dobrać przede wszystkim pod względem długości, którą możemy dopasować do rodzaju makijażu. Jeśli zależy nam wyłącznie na zagęszczeniu naturalnych rzęs, warto zdecydować się na krótsze włoski, które uzupełnią luki pomiędzy tymi naturalnymi. Jeśli jednak chcemy podkreślić nasz imprezowy look, świetnym rozwiązaniem będą dłuższe rzęsy kępki, które możemy zaaplikować na powiekę w kilku rozmiarach, Najczęściej wewnętrzną stronę oka uzupełnia się krótszymi i mniej więcej od połowy powieki doczepia się coraz dłuższe. W ten sposób nie tylko podkreślamy oko, ale również modelujemy powiekę i nadajemy jej kociego wyrazu. 

Jakie kępki wybrać?

Producenci sztucznych rzęs, tacy jak Professional Lashes proponują zazwyczaj dwa rodzaje kępek - z węzełkiem na końcu oraz bez niego. Pierwsze z nich świetnie sprawdzą się przy mocnym i ciężkim makijażu, gdyż malutki węzełek "schowa się" pod grubą, czarną kreską lub warstwą cienia do powiek. Drugi rodzaj nie posiada na końcu tej malutkiej kropeczki, dlatego ciężko zlokalizować miejsce przyklejenia. Dzięki temu całość wygląda bardzo naturalnie i świetnie komponuje się nawet z bardzo jasnym makijażem. 

Jak wygląda aplikacja?

Podczas aplikacji najważniejsza jest delikatność. Rzęsy kępki wyjmujemy z ostrożnie z opakowania za pomocą pęsety, chwytając jak najbliżej główki. Jeśli szarpniemy zbyt mocno w nieodpowiednim miejscu, mogą się ona rozpaść lub nieestetycznie posklejać. 

Rzęsy kępki najlepiej aplikować już po zrobieniu makijażu oka, dlatego warto pamiętać, aby wcześniej nałożyć cienie do powiek czy eyeliner. Następnie podkręcamy naturalne rzęsy zalotką i zaczynamy klejenie włosków od zewnętrznej strony oka. Zanurzamy końcówkę w kleju i czekamy kilka sekund, aż zrobi się on lepki. Przykładamy kępkę jak najbliżej linii rzęs i delikatnie dociskamy. Po doklejeniu wszystkich kępek, tuszujemy je, aby w naturalny sposób połączyły się z naszymi włoskami. 

Demakijaż również nie jest czymś bardzo skomplikowanym. Wystarczy nasączony płynem micelarnym płatek kosmetyczny przyłożyć do oka i odczekać kilkadziesiąt sekund. Ważne jest, aby nie trzeć i nie wykonywać żadnych ruchów, dzięki czemu rzęsy kępki nie uszkodzą się i posłużą nam jeszcze kilka razy. Kępki, które nie odpadną same, delikatnie zdejmujemy palcami i delikatnie chowamy wszystkie do pudełeczka.

 

© 2013-2020 by SN2.EU