czwartek, 20 lipiec 2017 12:22

Gabinet masażu – króciutko o jego urządzeniu

Dobroczynne właściwości masażu znane są już od wieków. Także współcześni Polacy coraz chętniej korzystają z tego typu zabiegów. Profesjonalni i dobrze wykwalifikowani masażyści coraz częściej myślą o założeniu własnej działalności. Oto kilka rad jak urządzić swój własny salon masażu.

 

Na rosnącą popularność masażu jako zabiegu leczniczego i relaksacyjnego wpływ ma przede wszystkim siedzący tryb życia. Najczęściej wiąże się on ze zmniejszoną aktywnością ruchową, co w połączeniu prowadzi do powstawania dolegliwości bólowych, głównie kręgosłupa. Ludzie cierpiący na tego typu przypadłości, po konsultacji ze specjalistą często wybierają masaż. Jest to również doskonała metoda relaksu. W dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk itd. panuje już spora konkurencja, o czym można się przekonać sprawdzając ilość ofert w Internecie na frazę masaż relaksacyjny warszawa. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że obecnie wiele osób osiedla się pod miastem, dlatego może warto pomyśleć o otwarciu własnego salonu nieco dalej od centrum. Bliskość miejsca zamieszkania, profesjonalna obsługa, miła atmosfera i dobra kawa np. tchibo cafissimo powinny przyciągnąć klientów.

Decydując się na otwarcie własnego salonu masażu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jeśli ma to być jednostka działająca samoistnie, trzeba wziąć pod uwagę jego lokalizację. Warto przejść się po okolicy i dokonać rozpoznania. Duża ilość biur, bliskość placówek medycznych, centr handlowych itd. może dawać szansę na dobry biznes, pod warunkiem, że nie ma za dużo konkurencji. W dużych miastach nie jest rzeczą łatwą znaleźć odosobnione, a zarazem bezpieczne miejsce wśród zieleni. Najczęściej jest to kamienica, jakiś niewysoki budynek czy miejsce w pasażu handlowo - usługowym. Gabinet powinien być dostępny dla osób niepełnosprawnych i z możliwością zaparkowania przez klienta samochodu.

Pomieszczenie przeznaczone na gabinet masażu powinno mieć metraż odpowiedni do oferty proponowanych zabiegów i dający poczucie bezpieczeństwa, intymności i swobody. Ważna jest odpowiednia aranżacja wnętrza. Spokojne, pastelowe kolory na ścianach , gustowne parawany zapewniające poczucie intymności, a jednocześnie zakrywające burzące nastrój obowiązkowe a nie dodające uroku sanitariaty np. umywalka z płynami odkażającymi. Oświetlenie powinno być naturalne i sztuczne, a na oknach zamontowane żaluzje. Zapach w gabinecie powinien kojarzyć się z tym miejscem i współgrać z jego wystrojem np. do pomarańczowych barw można dorzucić zapach pomarańczy. Najistotniejszym wyposażeniem jest stół do masażu, który kolorystycznie powinien wkomponować się w otoczenie, a drewno lepiej od metalu daje poczucie przyjaznego, domowego zacisza.

© 2013-2020 by SN2.EU