piątek, 18 marzec 2016 13:38

Encanto Do Brasil jak wykonać zabieg keratynowego prostowania

Encanto Do Brasil instrukcja Encanto Do Brasil instrukcja

Zobacz w jaki sposób wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów z produktami firmy Encanto.

Keratynowe prostowanie włosów to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych zabiegów fryzjerskich w ostatnich czasach. Mowa o nim jest dosłownie wszędzie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę „keratynowe prostowanie włosów”, żeby przekonać się na własne oczy, jak temat jest popularny w sieci. Dlaczego tak się dzieje, że zabieg keratynowego prostowania włosów podbił serca milionów kobiet na świecie? O tym już za chwilę! Poniżej, dowiecie się także, jak wykonać zabieg keratynowego prostowania Encanto Do Brasil krok po kroku.

 

Kilka słów o tym na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Ogólnie rzecz ujmując, zabieg keratynowego prostowania włosów polega na wprowadzeniu do włosa keratyny, która jest naturalnym budulcem naszych włosów. Keratyna, która zostaje wprowadzona do włosa uzupełnia ubytki, wyrównuje strukturę oraz naprawia łodygę włosa. To właśnie dzięki keratynie włosy stają się zdrowsze, lepiej odżywione i bardziej błyszczące. Wysoka temperatura prostownicy, która jest niezbędna do przeprowadzenia zabiegu odbudowuje strukturę włosa i pozwala na idealne wyprostowanie jego powierzchni.

Co wyróżnia keratynę Encanto Do Brasil

Keratyna Encanto Do Brasil (dostępna na oficjalnej stronie : http://www.fryzomania.pl/category/keratynowe-prostowanie-wlosow-encanto gdzie oprócz samej keratyny znajdują się również kosmetyki mające zastosowanie przed i po) w odróżnieniu od innych kosmetyków tego typu, powstała na bazie innowacyjnej kompozycji składników. Jest to swoista mieszanka receptur zielarskich jak i nowoczesnych technologii. Owa nowoczesna technologia, to mówiąc w skrócie zhydrolizowana keratyna. Zabieg hydrolizacji polega na rozbiciu cząsteczek keratyny na mniejsze. Dzięki temu są one łatwiej przyswajalne przez włókno włosa i tym samym lepiej odżywiają i wyprostowują włosy. W keratynie Encanto Do Brasil, zhydrolizowana keratyna łączy się z emolientami, które występują pod postacią hydrolizatu protein pszenicy. To właśnie dzięki tym proteinom, włosy stają się lepiej nawilżone, bardziej gładkie i zdecydowanie mocniejsze.

W zgodzie z naturą….

Warto zauważyć, że keratyna Encanto Do Brasil zawiera całe mnóstwo naturalnych składników. Mowa tutaj o ekstrakcie z szałwii, mandarynki, rumianku, kory wiśni oraz geranium. To właśnie dzięki tym naturalnym składnikom, włosy są dobrze odżywione i idealnie wygładzone. Mało kto wie, ale to właśnie zawarta w keratynie szałwia ma silne właściwości prostujące włosy. Od czego włosy stają się bardziej błyszczące? To oczywiście zasługa geranium, a za miękkość włosów odpowiada niezwykle popularny rumianek dzięki któremu włosy zyskują niezwykłą delikatność.

Encanto Do Brasil – na jakich włosach można przeprowadzić zabieg?

Popularna keratyna Enacnto Do Brasil jest w zasadzie produktem uniwersalnym. Cóż to znaczy? Mam tutaj na myśli, przede wszystkim fakt, że zabieg może być wykonany na każdych włosach. Nie ma znaczenia, czy włosy są grube, czy cienkie, farbowane czy też naturalne. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku włosów farbowanych, zabieg koloryzacji powinno się przeprowadzać dwa tygodnie przed lub dwa tygodnie po.

Zabieg prostowania włosów Encanto

Jak wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów Encanto Do Brasil krok po kroku.

  • Krok pierwszy: zabieg należy rozpocząć od oczyszczenia skóry. W tym celu należy umyć włosy szamponem Encanto Do Brasil Clarifying Shampoo. To właśnie dzięki niemu włosy są gotowe na przyjęcie keratyny. W butelce z szamponem umieszczono specjalną kompozycję składników oczyszczających. Dzięki nim skóra jest dobrze oczyszczona z zanieczyszczeń, sebum oraz brudu, a włosy są gotowe na przyjęcie keratyny.
  • Krok drugi: po osuszeniu włosów ręcznikiem, rozdzielamy włosy na poszczególne pasma i smarujemy je keratyną Encanto Do Brasil Straightening Treatment. To właśnie ta keratyna zawiera w swoim składzie małe cząsteczki białka, które wnikają do wnętrza włosów i je odżywiają, regenerują i wygładzają. Ale uwaga, włosy należy smarować w odległości 2-3 cm od nasady. Nie nakładamy keratyny tuż przy głowie, gdyż włosy byłyby wtedy zbyt mocno ulizane i przyklapnięte.
  • Krok trzeci: po upływie 15 minut, włosy należy wysuszyć suszarką i dopiero suche włosy należy wyprostować. Należy pamiętać o tym, by prostownicę nagrzać do temperatury 215-230 stopni C. Każde pasmo włosów powinno być wyprostowane co najmniej 6 - 7 razy. Po tym zabiegu trzeba odczekać 30 minut.
  • Krok czwarty: po upływie 30 minut, ponownie myjemy włosy szamponem Encanto Do Brasil Clarifying Shampoo. Po delikatnym osuszeniu włosów ręcznikiem ponownie nakładamy odżywkę, ale tym razem odżywkę Encanto DO BRASIL Post-Treatment Conditioner. Podobnie jak w przypadku keratyny, nakładamy ją w odległości 2-3cm od nasady włosów.
  • Krok piąty: po upływie 15 minut spłukujemy odżywkę, suszymy włosy suszarką i ponownie prostujemy przy użyciu prostownicy nagrzanej do temperatury 215-230 stopni C.
  • Krok szósty: po ponownym wyprostowaniu każdego pasma włosów 6-7 razy możemy cieszyć się gładką i piękną fryzurą, która utrzyma się na włosach przez okres 3-4 miesięcy.

Encanto keratyna instrukcja

Jak widać zabieg keratynowego prostowania włosów Encanto Do Brasil wcale nie jest skomplikowanym i trudnym zabiegiem. Dlatego też bez problemu można go wykonać samodzielnie krok po kroku według instrukcji w zaciszu domowego ogniska. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się prostymi, lśniącymi i gładkimi włosami przez okres 3-4 miesięcy, to zabieg Encanto Do Brasil jest właśnie dla Ciebie! To dzięki niemu Twoje włosy będą takie o jakich zawsze marzyłaś. Sprawdź i przekonaj się sama. To naprawdę proste!

© 2013-2020 by SN2.EU