poniedziałek, 09 czerwiec 2014 09:55

Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

 

Coraz większa liczba osób zastanawia się nad otworzeniem własnego salonu kosmetycznego. Taki biznes może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak tylko pod warunkiem, że zadbamy o lokal w atrakcyjnym miejscu, a także o jego nowoczesne zaaranżowanie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie urządzania salonu kosmetycznego.

 

Wyjątkowa atmosfera w salonie

Ciepły i przytulny klimat to niewątpliwie bardzo ważny element w każdym salonie kosmetycznym. To właśnie atmosfera będzie mieć wpływ na to, jak będą czuć się w naszym pomieszczeniu klienci i czy zechcą do nas wrócić.

Ciekawy wystrój można uzyskać na wiele sposobów - najprostszym rozwiązaniem może być aranżacja w stylu nowoczesnym, ale równie dobrze możemy nasz salon urządzić na przykład w stylu glamour. Zadbajmy o to, by każdy nasz klient mógł poczuć się we wnętrzu nie tylko wyjątkowo, ale i w pełni komfortowo. Zwróćmy uwagę na meble: kanapy, sofy oraz fotele. W salonie można też zaaranżować ekspozycję kosmetyków, wykorzystując do tego celu nowoczesne przeszklone gabloty.

Nowoczesne wyposażenie salonu kosmetycznego

Profesjonalny salon kosmetyczny z całą pewnością powinien stanowić miejsce, w którym każdy klient bez obaw powierzy swą urodę w ręce kosmetyczki. Zastanawiając się nad wyposażeniem salonu kosmetycznego, warto wziąć pod uwagę zarówno meble, jak i urządzenia, które są niezbędne do pracy. We wnętrzu na pewno nie może zabraknąć innowacyjnych aparatur i zaawansowanych technologicznie sprzętów. Dziś praktycznie każdy salon posiada urządzenie do mikrodermabrazji czy nowoczesny laser diodowy.

Urządzenia jedno i wielozadaniowe

Kompletując wyposażenie salonu kosmetycznego, warto zwrócić uwagę na rodzaje usług, które będą przez nas świadczone. Jeśli naszą specjalnością będzie fotodepilacja, wówczas na pewno powinniśmy rozejrzeć się za nowoczesnym laserem diodowym. Konkurencyjność naszego salonu kosmetycznego mogą też podnieść takie zabiegi, jak liposukcja, peeling kawitacyjny czy mezoterapia.

Każde z urządzeń do takich zabiegów można nabyć oddzielnie, jednak dobrym pomysłem może być również inwestycja w wielofunkcyjną aparaturę. Mowa o tak zwanych kombajnach zadaniowych, które są w stanie zmienić każdy salon kosmetyczny w profesjonalny gabinet odnowy biologicznej. Niektóre takie sprzęty są w stanie wykonywać nawet około szesnastu-siedemnastu różnych zabiegów (na przykład mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, aromaterapię, ziołolecznictwo i wiele innych).

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wyposażenie salonu kosmetycznego powinno być dopasowane w głównej mierze do usług, które będziemy świadczyć. Jeśli będzie to fotodepilacja, wówczas laser diodowy na pewno będzie niezbędny. Jednak warto pamiętać także o innych sposobach usuwania zbędnego owłosienia - możemy więc rozejrzeć się za urządzeniami do depilacji woskowej czy do wykonywania elektrolizy. W nowocześnie zaaranżowanym gabinecie kosmetycznym powinny też znaleźć się lampy UV - są one przeznaczone do utwardzania żelu, ale będą pomocne także w trakcie wykonywania zabiegów pedicure oraz manicure.

Źródło: IfaPro, hurtownia sprzętu kosmetycznego do salonów urody.

 

© 2013-2020 by SN2.EU