piątek, 19 lipiec 2013 11:34

Naturalne kosmetyki – sposób na piękno i zdrowie

My kobiety uwielbiamy kosmetyki. Nic zatem dziwnego, że to właśnie my wydajemy na nie znaczną część naszych zarobków (w odróżnieniu od panów). Jednak nie zawsze wysoka cena gwarantuje nam najlepszą jakość kosmetyku. Coraz częściej przekonujemy się do tego, że piękno i witalność ukryte są w naturze. Nic zatem dziwnego, że taką ogromną popularnością cieszą się ostatnio naturalne kosmetyki.


Wystarczy tylko poznać dobrą recepturę (ważne są proporcje) i nauczyć się, co na nas działa najlepiej. Każda z nas ma inną cerę i dla każdej z nas będzie odpowiednia inna maseczka. Wystarczy poszukać w sieci, aby znaleźć przepis idealny właśnie dla nas. Większość naturalnych kosmetyków możemy wykonać z produktów, które już mamy w domu. Czasem jednak warto zapatrzeć się w niektóre półprodukty.

Dobrze jest mieć zaufany sklep z naturalnymi kosmetykami. Sprawdzajmy jednak, czy faktycznie jest tam możliwość zakupienia półproduktów, z których same będziemy mogły przygotować kosmetyki. Pamiętaj, że taki półprodukt wystarczy na przygotowanie wielu „porcji” kosmetyku. Jednak nigdy nie rób sobie dużego zapasu zrobionego kosmetyku – bez konserwantów i innych „polepszaczy” chemicznych, taki domowy kosmetyk będzie miał stosunkowo krótki okres przydatności do użycia. Właśnie dlatego domowe kosmetyki lepiej przygotowywać częściej, lecz w mniejszych ilościach.

Jeśli mimo wszystko nadal zastanawiasz się nad tym, czy opłaca Ci się kupować półprodukty do przygotowania naturalnych kosmetyków – pomyśl na jak wiele sposobów możesz ten produkt wykorzystać. Większość z nich nadaje się niemal do wszystkich zabiegów kosmetycznych, jakie nam tylko przyjdą do głowy. Zatem kupując jeden produkt – możesz dzięki niemu uzyskać wiele różnych specyfików. wisienka http://artykuly.marleny.pl/
Wyświetlony 742 razy
© 2013-2019 by SN2.EU