wtorek, 27 lipiec 2021 12:26

Ydunn: sztuka jedwabiem spowita

Ydunn - Długie kimono jedwabne Ydunn - Długie kimono jedwabne

Przepiękne, lejące jedwabie i soczyste, nasycone printy to znaki charakterystyczne marki YDUNN specjalizującej się w luksusowych kimonach, szlafrokach i piżamach.

 

Mimo iż pierwsze skojarzenia przywodzić mogą na myśl domowe pielesze, to twórcom zależało na uniwersalności: kimona i peniuary mogą posłużyć jako lekkie płaszcze, które można założyć na zewnątrz, koszule zaś są uszyte tak, aby wyglądały idealnie również założone do jeansów. Dziś szlafrok czy piżama są stylowym strojem dziennym, w którym możemy chodzić od rana do wieczora.

Ydunn - Maria Verde Długie kimono jedwabne

Ydunn - Maria Verde Długie kimono jedwabne

Wystarczy, że do jednego z długich szlafroków dobierzemy biżuterię i buty i zmieni się on w elegancką suknię, w której można przyjąć znajomych na domowym przyjęciu.

Ydunn- Yolanda Santi Kimono jedwabne

Ydunn- Yolanda Santi Kimono jedwabne

Wzory na jedwabne tkaniny zaprojektowała Aneta Klejnowska, warszawska malarka, graficzka i autorka kolaży. Część printów to duże, dopasowane do kroju kompozycje. Artystka Aneta potraktowała szlafrok jak płótno, zamieniając sztukę w ubranie.

Ydunn- Silvia Alice Piżama jedwabna

Każdy szlafrok to wiele godzin w dużym stopniu rękodzieła najlepszych krawcowych. Produkty Ydunn powstają w pracowni krawieckiej w samym sercu Warszawy.

© 2013-2020 by SN2.EU