wtorek, 30 styczeń 2018 15:39

Trening zimą?

Zima to równie dobry okres na trening na świeżym powietrzu jak wiosna, lato czy jesień. Coraz więcej osób zaczyna to rozumieć i dostrzegać zalety płynące z zimowego treningu. Wzrasta ilość osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę np. z joggingiem.

 

Sprawę bardzo ułatwia asortyment sklepów sportowych. Aktualnie bez problemów możemy znaleźć specjalną odzież do treningów na świeżym powietrzu w zimie. Dzięki niej praktycznie nie zauważamy różnicy między wysiłkiem fizycznym podczas mrozów, a tym, który podejmowaliśmy w lecie.

Zimowy wysiłek fizyczny to także doskonały relaks dla naszej psychiki. Nie wspominając o ogromnym przypływie hormonów szczęścia, jaki temu towarzyszy. Piękny, bielutki śnieg, rześkie powietrze, niepowtarzalne widoki – to wszystko zaczynamy doceniać dopiero wtedy, gdy decydujemy się na pierwszy trening na mrozie.

Jak ubrać się na zimowy trening?

Przed wybraniem się na pierwszy zimowy trening na świeżym powietrzu trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawową rzeczą jest oczywiście obuwie. Należy wybrać dobre zimowe buty sportowe, które nie będą zbyt ciężkie. Muszą być przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane, aby trzymały stopę we właściwej pozycji, co zapobiegnie ewentualnym kontuzjom. Dodatkowo powinny być odporne na wilgoć i optymalnie ciepłe – nie za grube, aby nie doprowadzić do przegrzania stopy. Ważne jest także to, jaką mają podeszwę. Najlepiej sprawdza się podeszwa nieprzemakalna i antypoślizgowa, która pozwala bezpiecznie biegać po każdej powierzchni zimowego krajobrazu.

Odzież sportowa do treningów zimowych jest równie ważnym elementem. Musi być „oddychająca” i odporna na śnieg czy deszcz. Powinna nie krępować ruchów i dobrze zabezpieczać organizm przed chłodem.

Dobrą odzież sportową i obuwie można znaleźć w sklepie internetowym znajdującym się pod adresem www.PerfektSport.pl. Zaglądając do niego, warto zwrócić uwagę również na przydatne akcesoria, jak kominy, opaski czy nauszniki, dzięki którym każdy zimowy trening będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Czytany 386 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Trendy modowe

  • 1